SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da ‘deprem’ gibi istifa

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Murat Türköz, kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na bir mektup yazarak görevinden istifa ettiğini duyurdu...

Güncellenme: 12:28, 23/04/2015
Trabzonspor’da ‘deprem’ gibi istifa

Türköz, yazdığı mektubun pişmanlık ya da basit bir istifa dilekçesi olmadığını, yola beraber çıktıkları sayın İbrahim Hacıosmanoğlu’na bir seslenişi olduğunu belirtti.

“2013 kongre sürecinde Hacıosmanoğlu ile yola çıkarken, hayallerimiz büyüktü” diyen Türköz, “Kulübü idari ve mali açıdan yenileyecek, menajerlere milyon avrolar döken anlayışı kapı dışarı edecektik. Pahalı ve sorunlu yabancılara Trabzon’un kapısını kapatacaktık. Halkın takımı halkın parası anlayışıyla bir tek kuruşun hesabını soracaktık” ifadesini kullandı.

Türköz, göreve gelmelerinde en büyük etkenin “şikeyle mücadele vaadi” olduğunun altını çizerek, “Sayın başkanımız 3 ay dedi. Bize bunun için oy verenler oldu. 3 ay içinde kupa gelecek vaadiyle bize güvenen, destek veren delegelerimizden şahsım adına özür dilerim. Olmadı, yapamadık, umarım bu haklı mücadelemiz istediğimiz gibi neticelenir. En önemlisi aynı amaçlar uğruna seçilen bir yönetim olmamıza rağmen, hiçbir zaman bir tek fikir etrafında birleşemedik. Biz olamadık. Bir tek kişi her şeye karar verdi. O da sayın başkanımız Hacıosmanoğlu’ydu. O tek başına bir yönetimdi. Keyfi davrandı. Seçilen yöneticileriyle değil, yetkisiz, etkisiz isimlerle Trabzonspor’u yöneteceğini sandı” şeklinde konuştu.

“YÖNETİCİ OLMAK DEMEK, YÖNETMEK ANLAMINA GELMİYORMUŞ” Yanıldığını, yanıltıldığını ve incindiğini vurgulayan Murat Türköz, şöyle devam etti: “Şunu anladım, yönetici olmak demek yönetmek anlamına gelmiyordu. Hiçbiri beni yıldırmadı, ümitsizliğe de düşürmedi. Gördüm ki bizi ayakta tutan bu şehir. Trabzonspor Kulübü hala yalnız, sahipsiz ve korumasız. Yönetici olarak irademizin sıfır olduğu bu yapıda daha fazla kalmayı doğru bulmuyorum. Gördüğüm lüzum üzerine değil, bu tutarsızlıklar ve prensipsizlikler üzerine istifa ediyorum. Bize devrim, değişim umuduyla oy veren, zaman içinde desteklerini esirgemeyen çok değerli Trabzonspor taraftarına ve delegelerine teşekkür ediyorum. Bugün ikinci yıldayım, gitmek mi zor, kalmak mı zor diye çok düşündüm. Beraber yola çıktığımız başkanımızı ve yöneticilerimizi yarı yolda bırakmamak için çok çaba sarfettim. Keyfi idareye rağmen kalmak için direndim, olmadı.”

Trabzonspor’da 25-26 Mayıs 2013 tarihinde seçilen yönetim kurulunda daha önce İrfan Coşkun, Osman İlyas, Yaşar Aşçıoğlu, Sebahattin Çakıroğlu, Muhammet Kara, Mehmet Uğur Bozoğlu asil, Çetin Kansız da yedek üyelikten ayrılmıştı. Türköz, yönetimden ayrılan 8’inci isim oldu.