SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İmece usulü prim

Potada F.Bahçe zaferi sonrasında yöneticiler 100 bin TL prim için elini cebine attı, herkes katkıda bulunurken Cem Kınay’ın ödemesini kredi kartı ile yaptığı iddia edildi.

Güncellenme: 09:24, 23/04/2015
İmece usulü prim

G.Saray basketbolda inişli çıkışlı bir dönem yaşarken bunun en önemli sebebi ise ekonomik olarak takımda bir türlü düzenin sağlanamaması. Eldeki oyuncuların bir bölümü ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle takımdan ayrılırken sarı-kırmızılılar ezeli rakipleri F.Bahçe ile evlerinde oynayacakları maça sadece 6 oyuncuyu kullanabildi.

Karşılaşma öncesinde kaptan Aroyyo'nun da para sıkıntısı nedeniyle ülkesinin yolunu tutması ile birlikte F.Bahçe favori olurken 92-88'lik galibiyet Türk basketbol tarihine geçti. Maçın ardından ise yöneticilerden Abdurrahim Albayrak oyunculara 100 bin TL prim vermek istediğini söylerken yönetim kurulu ise Albayrak'ın bunu tek başına sırtlanmamasını ve herkesin elini taşın altına sokmasını istedi.

Dursun Özbek 40 bin TL verirken, Abdurrahim Albayrak da 40 bin TL destek verdi. Yöneticilerden Ebru Köksal 2 bin TL ile katkıda bulunurken Cem Kınay ise 3 bin TL verdi. Ancak iddialara göre Kınay, bin TL nakit verirken 2 bin TL'yi ise kredi kartı ile ödedi. Bu ilginç prim toplama sistemi kulübün mali olarak durumunu da ortaya koyarken imece usûlü ile yapılan çalışma basketbol takımına aktarıldı.

Şampiy10