SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

En çok onun forması satılıyor!

Geçen sezon 220 bin forma satan siyah beyazlılar, bu sezonun bitimine daha 7 hafta varken satışını yüzde 36 artırdı. Gelecek sezonun hedefi ise 700 bin satış.

Güncellenme: 09:31, 23/04/2015
En çok onun forması satılıyor!

Beşiktaş, forma satışında rekor düzeyde bir rakama ulaştı. Geçen sezon 220 bin adet forma satan siyah beyazlılar bu sezon daha bitmeden 300 bin forma sattı.

Satış patlamasında Liverpool zaferi başta olmak üzere Avrupa'da yakalanan başarı ve Kartal Yuva'sı mağaza sayısındaki artış etkili oldu.

İnternet satışı, derneklerden gelen talep ve korsana karşı yürütülen mücadele de 300 bin rakamında önemli bir pay sahibi oldu.

Kartal Yuvası'ndan sorumlu olan Emre Kocadağ, gelcek yılki hedeflerinin ise 700 bin forma satmak olduğunu vurguladı.

30 MİLYON LİRA KÂR ELDE EDİLDİ

Halihazırda 70 Kartal Yuvası olduğunu kaydeden Kocadağ, hedeflerinin 81 ilin tamamında en az bir mağaza açmak olduğunu kaydetti.

Kocadağ, “Göreve geldiğimizde 40 mağaza vardı. Hedefimiz her ile mağaza açmak ve şube sayımızı da 100'e çıkarmak. Avrupa'nın en büyük Kratla Yuvası, Vodafone Arena'da açılacak. Toplam 2 bin metre kare alanda tüm ürünler olacak. İnternet mağazası 1 yılda 3 misli büyüdü. Ciro yüzde 80 arttı” dedi.

30 milyon liraya yakın kâr sağlandığını belirten Kocadağ, “En çok Demba Ba forması satılıyor. Kadın formalarına da inanılmaz talip vardı” açıklamasında bulundu.

Hürriyet