SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’in 29. haftasında (24 Nisan) deplasmanda Giresunspor ile karşılaşacak Elazığspor, rakibini yenerek küme düşme hattından uzaklaşmak istiyor.

Açıklamalarda bulunan Selçuk Öztürk, ligin bitmesine 6 hafta kaldığını anımsatarak, Giresunspor maçının ligdeki yerlerini sağlamlaştırmak adına önemli olduğunu belirtti.

Denizlispor galibiyetinin ardından puan cetvelindeki son 3 takımla aralarında önemli bir puan farkı oluştuğunu ve bu avantajı korumak istediklerini dile getiren Öztürk, şöyle konuştu:

“Denizlispor galibiyeti takım için büyük bir moral oldu. Giresunspor maçından da galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Sezon başından beri hep şunu ifade ettik. Bu yılki hedefimiz ligde kalmak. Matematiksel olarak bunu garantilemiş sayılmayız ancak Giresunspor maçından alacağımız üç puan bizi daha da rahatlatacaktır. Üç puan parolasıyla sahaya çıkacağız. Üç puan olmazsa, en azından bir beraberlik hedefliyoruz.”

Başkan Öztürk, yeni teknik direktör Bayram Bektaş için federasyondan gerekli iznin alınması halinde, Giresunspor maçında takımın başında yer alacağını da sözlerine ekledi.