SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Beşiktaş’ın şampiyonluğa oynamasının kendilerini ilgilendirmediğini söyleyerek, “Hepimizin sorunu var. Biz de düşmemeye oynuyoruz. İki takımın da alacağı 3 puan çok önemli. Beraberlik ne onları ne de bizi ilgilendiriyor” dedi.

Kardemir Karabükspor pazartesi günü Ankara’da karşılaşacağı Beşiktaş maçının hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürdü. Teknik direktör Yılmaz Vural gözetiminde yapılan antrenmana sakatlığı nedeniyle sezonu kapatan Emre Güngör katılmazken hafif sakatlıkları bulunan Traore, Furkan, Mabiala ve yedek kaleci Aykut Özer takımdan ayrı çalıştı. Antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Vural, Beşiktaş’ın şampiyonluğa oynamasının kendilerini ilgilendirmediğini söyledi. İki takım için de 3 puanın çok önemli olduğunu söyleyen Vural, şöyle konuştu:

“Hepimizin sorunu var. Biz de düşmemeye oynuyoruz. 2 takımında alacağı 3 puan çok önemli. Beraberlik ne onları ne de bizi ilgilendiriyor. Dolayısıyla çok keyifli bir maç olacak. Herkese heyecanlı bir 90 dakika yaşatacağız.”

Maçın Ankara’da oynanacak olmasının kendileri için bir avantaj oluşturduğunu ifade eden Vural, 2500’e yakın bir taraftar götürme müsaademiz var. Kentin önde gelenleri, taraftarlarımızı Ankara’ya taşıyacak bir imkan oluştururlarsa mutlu oluruz. Ligde kalmak istiyorsak şehir kenetlenmeli ve el ele vermemiz lazım. Takıma destek olsunlar. 500 seyircide olsa bu bize moral ve güç verir. Bundan sonra bizi yalnız bırakma gibi bir mazeretleri olamaz.” diye konuştu.

Futbol camiasının kendilerini ligden düşecek bir takım olarak görmediğini savunan Vural, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu takım bundan sonra daha iyi oynayacak. Gönül istiyor ki bu iyi oyunun bir sonucu olsun. Ligin sonuna doğru Türkiye’nin en iyi futbol oynayanı olarak küme düşebiliriz. O açıdan iyi oyunumuzu 3 puan alarak ödüllendirmemiz lazım. Bunu başarabiliriz, potansiyelimiz ve gücümüz var.”