SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker’i THY Avrupa Ligi’nde Final Four’a taşıyarak tarih yazan ve bir Türk takımını yıllar sonra Avrupa basketbolunda zirveye taşıyan Zeljko Obradovic, açıklamalarda bulundu.

Kariyerindeki 14. kez Final Four’a kalan Obradovic, Habertürk’e verdiği röportajda, sakin olamadığını, oyuncularına bağırdığını ve bunun değişip sakin bir adam olması halinde o gün basketbolu bırakacağını belirtti.

Obra’nın açıklamaları şöyle;

‘BUNUNLA TATMİN OLACAK DEĞİLİZ'

“İlk başta şunu söyleyeyim. Fenerbahçe Ülker gibi bir organizasyonun bir parçası olmak beni onurlandırıyor. Bu kulübün bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Kulüp olarak tarihi bir başarı yakaladık. Ama henüz işimiz bitmedi. Bununla tatmin olacak değiliz. Tabii ki keyifliyiz. Ancak misyonumuzu tamamlamış değiliz. Şu anda yapmamız gereken en son şey bunu kutlamak. Daha yukarılara tırmanmak için daha çok çalışmalıyız.”

‘TÜM TAKIMLARI EVİNDE YENDİK'

“Final-Four'u konuşmak için çok erken. Henüz Madrid'e bizim dışımızda kimlerin geleceği belli değil. Kim gelirse gelsin çok güçlü takımlar olacak. Biz kendimize güveniyoruz. Bütün güçlü takımları hem de evinde yendik.”

‘KAZANAN SEMİH ERDEN'

“Semih Erden çok mükemmel bir karaktere sahip. Çok da iyi bir oyuncu. Fenerbahçe Ülker'e geldiğinde iyi durumda değildi. Semih'te değişen en önemli şey konsantrasyonu. Konsantre oldu mu kalitesini gösteriyor. Ama konsantre olamadı mı, bunu yapamıyor. Tek sorunu buydu. Bunu çözdük. Daha iyi olacak.”

‘HİÇ DÜŞÜNMEM, BIRAKIRIM!'

Kendimle ilgili konuşmak hoşuma gitmez. Çünkü takımdaki herkesin işi en az benimki kadar önemli. Evet, oyuncularıma sürekli bağırıp, çağırıp onlara hatalarını anlatıyorum. Sakin kalamıyorum. Yapım böyle. Gün gelir de sakinleşir, olan biteni umursamaz bir coach haline gelirsem işte o zaman hiç düşünmem, bu işi bırakırım.

‘İSİMLER DEĞİL, SİSTEM ÖNEMLİ'

“Benim felsefemde, oyuna kimin başladığı ya da kimin fazla süre aldığı önemli değil. Kimin ne katkı verdiği önemli. Farklı kulvarlarda zirveye oynuyorsanız, herkesin katkı vermesi gerekiyor. Anahtar oyuncular tabii ki kritik maçlarda daha çok süre alır. Ama takım olmak için herkesin her an katkı verebilmesi gerekiyor.”

Yayınlanma Tarihi:14:20,