SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) yer alan basketbolcular, “NBA Afrika 2015” organizasyonu için biraraya gelerek ilk kez Afrika’da özel bir maç yapacak.

NBA’in Afrika Şubesi Başkanı ve Genel Müdürü Amadou Gallo Fall, Güney Afrika Spor Bakanı Fikile Mbalula ve Güney Afrika ABD Elçisi Patrick S. Gaspard’ın katılımıyla Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde düzenlenen basın toplantısında “NBA Afrika 2015” organizasyonu tanıtıldı.

Organizasyon kapsamında, NBA’li oyunculardan kurulu kadrolarla Afrika Karması ve Dünya Karması, 1 Ağustos’ta Johannesburg’daki Ellis Park Arena’da özel bir maça çıkacak. Takımların kaptanlıklarını ise NBA’im “all-star” oyuncuları Luol Deng ve Chris Paul yapacak.

Afrika Karması’nda NBA’de mücadele eden Afrikalı ve Afrika kökenli oyuncular, diğer kıtalardan oyuncular ise Dünya Karması’nda forma giyecek.

NBA’de 2014-15 döneminde yılın koçu seçilen Atlanta Hawkslı Mile Budenholzer, NBA Başkanı Adam Silver, NBA Küresel Elçisi Dikembe Mutombo, NBA Afrika Elçisi Hakeem Olajuwon, San Antonio Spurs Başantrenörü Gregg Popovich ve birçok takımın koçu karşılaşmada yer alacak.