SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Trabzonspor ile deplasmanda karşılaştığı maçın son dakikalarında ortalık karışmış, iki takımın futbolcuları birbirlerine girmişti. Trabzonspor’un 2-1 üstünlüğü ile tamamlanan maçta Mehmet Ekici’nin yerde yatması ile başlayan gerginlik, Galatasaray’ın başarılı kalecisi Fernando Muslera’nın kalesinden çıkıp orta sahaya kadar gelmesi ile büyümüştü.

Olay anını anlatan Muslera, neden bu kadar kızdığını Four Four Two dergisine anlattı. Dördüncü yıldız için mücadele ettiklerini belirten Muslera, şunları söyledi:

“O pozisyonun içinde ben olmasaydım bu kadar konuşulacağını sanmıyorum. Herkes benim karakterimi, sakin biri olduğumu bildiği için şaşırdı. Yaşananlar futbolun içinde olabilecek şeylerdi.

Trabzonsporlu futbolcular zaman geçirmek istiyordu, bu da normal bir şey. Bizim içinse saniyelerin bile önemi vardı. Sonuçta dördüncü yıldız için, şampiyonluk için, kupa için mücadele ediyoruz, patates cipsi için değil!

Bu yüzden öyle bir tepki vermem normaldi. Zaten yaptığım bir şey de yok, sadece bir an önce oyunun başlaması için tutup kaldırdım. Yarın bir yerde Mehmet Ekici'yi veya Özer Hurmacı'yı görürsem gidip selamlaşırım, sorun yok, maç biteli çok oldu.”