SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Sezon başında takımın başına geçen Louis van Gaal’in isteği doğrultusunda gelecek sezonun takımını kurmak için kolları sıvayan Manchester United, ilk teklifini Mats Hummels için yaptı.

Manchester United, özellikle savunmanın ortasında yaşanan sıkıntıyı çözmek isteyen Van Gaal’in listesinde ilk sırada yer alan Borussia Dortmund’un yıldızı Hummels için kesenin ağzını açtı. Bild gazetesinde yer alan habere göre Alman ekibinin kapısını 21.5 milyon poundluk bir teklif ile çalan Manchester United, gelecek cevabı beklemeye başladı.

Ancak İngiltere Premier Lig’e gitmeye sıcak bakan Hummels, öncelikle Jurgen Klopp’un seçimini bekliyor. Avrupa basınında yer alan haberlerde Liverpool’un, gelecek sezon Klopp’u takımın başına geçirmek istediği, Hummels’in de Alman çalıştırıcıyı takip edeceği iddia ediliyor. Klopp’un İngiltere dışında bir ülkede takım çalıştırması durumunda ise Hummels’ın Manchester United’a imza atacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Borussia Dortmund’un, Haziran 2017 tarihine kadar sözleşmesi bulunan Alman yıldızı satmaya sıcak bakmadığı, ancak futbolcunun gitmek istemesi durumunda transfere onay verebileceği söyleniyor.

Yayınlanma Tarihi:13:55,