SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yarsuvat: “Maçın oynanmaması lazımdı”

1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği tarafından düzenlenen 'Yılın En İyileri Ödül Töreni'ne katılan Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 20:35, 21/04/2015
Yarsuvat: “Maçın oynanmaması lazımdı”

1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği tarafından düzenlenen ‘Yılın En İyileri Ödül Töreni’ne katılan Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Başkan adayı Dursun Özbek, Başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Spor AŞ yöneticisi Ali Dürüst ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, GSTV’ye açıklamalarda bulundu.

Yarsuvat: “Maç tatil edilmeliydi…”

“Maç bir küfür arenasında geçti. Hayrettir kimkse de küfürlere mani olmak istemedi. Ayrıca hakemin kafasına çakı atıldı buna rağmen hakem devam etti. Herhalde baskıdan ürktü. O da insan ama o durumda maçın oynanmaması lazımdı. O küfür deryasına yöneticilerin mani olması lazımdı. Bunu cezayla önleyemezsiniz. Bu bir görgü meselesidir. Kötü örnekleri tekrar ediyorlar. Bir maçla bunu düzeltemezsiniz. Yöneticilerin görevi bunu ortadan kaldırmaktır.”

Özbek: “Biz şampiyon olacağız.”

“Ligin sonuna yaklaştıkça heyecan dozu artıyor. Şundan emin olalım kimse şampiyonluk için heveslenmesin. Biz şampiyon olacağız ve 4. yıldızı takacağız. Ben ve arkadaşlarım bu yolda çok iyi çalışıyoruz.”

Albayrak: “Yeniden kenetlendik…”

“Mağlubiyetler olacak galibiyetler olacak ama önemli olan camia olarak bu durumda kenetlenmek. Birlik ve beraberliği sağlamak. Biz Ali Dürüst’le sabah erkenden Türk Telekom Arena’da buluştuk. Böyle mağlubiyetler insanları kenetler.”

Dürüst: “Başarının yolu birlik ve beraberlik…”

“Amacımız şampiyon olmak. Şampiyonluklar gelir geçer ama önemli olan başarılı olmak. Başarılı olmak da birlik beraberlikten geçer.””

Hamzaoğlu: “Kaybedilen bir şey yok…”

“Bu periyodun içinde mağlubiyetler de var. Bir şey kaybetmiş değiliz. Tabii ki yolumuzda mağlubiyetler olacak. Önemli olan bunlardan derslerimizi çıkarıp yolumuza emin adımlarla devam etmek. Oyun olarak mağlubiyeti hak ettiğimizi düşünmüyorum. Biz de kazanabilirdik. Benim için önemli olan oyuncularımın Galatasaray’a yakışır şlekilde mücadele etmesi. Rakiplerimiz de bütün maçlarını kaznacak değiller. Mücadelemiz devam edecek.”

Yayınlanma Tarihi:20:08,