SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal’a rağmen kazandılar

20 Nisan 2015

KARŞILAŞMANIN ilk yarısına baktığımızda G.Saray'ı çok iyi analiz etmiş ve ona göre oynayan bir Trabzonspor vardı. Rakip alanda çok sayıda oyuncuyla baskı kurdular ve sarı-kırmızılıları deyim yerindeyse bunalttılar. Bunun neticesinde bir gol bulup ilk yarıyı önde tamamladılar. Ancak ikinci yarıya baktığımızda işler tamamen değişti. Oyun sisteminde değişikliğe gidip daha defansif bir görüntü sergileyen bordo-mavililerin kazanmak bir yana, kaybetmesi işten bile değildi. Takımı geri yaslayıp skoru korumaya çalışan Ersun Yanal'ın korkak davranması neredeyse kendileri açısından pahalıya mal olacaktı. Trabzonsporlu oyuncunun serbest vuruşu çabuk kullanması skorun değişmesinde önemli bir etkendi. Bu durum maçın sonucunu değiştirdi belki ama Yanal'ın hatalarının üstünü örtmedi.

Hakemler kötüydü

SARI-KIRMIZILILARIN açısından maça baktığımızda; ilk yarıda beklenenin dışında etkisiz bir oyun ortaya koyan G.Saray ikinci yarıda rakibinin geriye yaslanmasını fırsat bilip pozisyonlar buldu. Her ne kadar golün asistini Sneijder yapmış görünse de bu golde Sneijder'in dışında Ersun Yanal'ın yukarıda saydığımız hatalarının payı vardı. Yani bir bakıma asisti Yanal yaptı.

SONUÇ olarak sarı-kırmızılılar çok zor deplasmanda puan alamayarak şampiyonluk yolunda önemli bir darbe yedi. Hamza hocanın da oyuna taktiksel anlamda fazla bir müdahalesi olmadı.

HAKEMLER açısından pek başarılı bir maç geçtiğini söyleyemeyiz. Telles'in topla eliyle oynadığı pozisyonda Ali Palabıyık'ın pozisyonu görme şansı çok zordu. Ancak ilave hakem ya da yardımcı hakem bu pozisyonu görmeliydi. Burada Trabzonspor'un açık penaltısı atlanmış oldu. Hakem Palabıyık'a en büyük eleştirim, kulübedeki Özer'i ikinci sarıdan ihraç ediyorsun ancak sarı kartı bulunan Chedjou'yu sana ve Mehmet Ekici'ye yaptığı hareketten dolayı atamıyorsun. Bu hata affedilir cinsten değildi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek