SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’a 12 yıl sonra gelen ikinci “şampiyonluk”

Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası'nda Brezilya temsilcisini 2-1 yenerek şampiyon olan Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi, Trabzon'da bu başarıyı elde eden ikinci takım oldu.

Güncellenme: 16:47, 20/04/2015
Trabzon’a 12 yıl sonra gelen ikinci “şampiyonluk”

Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası’nda Brezilya temsilcisini 2-1 yenerek şampiyon olan Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi, Trabzon’da bu başarıyı elde eden ikinci takım oldu.

Trabzon Lisesi’nin 2003 yılında Çin’in Şanghay kentinde düzenlenen şampiyonada kupayı kaldırmasının ardından 12 yıl sonra Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi, Guatemala’da bu başarıyı gösterdi.

Okul Müdürü Ali Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hedefledikleri kupaya ulaşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Sporcularının büyük bir başarıya imza attığını ifade eden Turan, “Dünya’nın diğer ucunda çocuklarım tarih yazdılar. Hepsini teker teker alınlarından öpüyorum” dedi.

Turan, şampiyonaya başlarken kupayı hedeflediklerini belirterek, “Her maçımızı da kazandık. Hiçbir ülke takımına mağlup olmadık. Trabzon’a kupayla dönecek olmaktan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.

-Tüm oyuncular Trabzonspor altyapısında

Şampiyonluğa uzanan Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi’nin 18 futbolcusunun tamamının Trabzonspor’un 18 Yaş Altı ve 17 Yaş Altı takımlarında forma giydikleri bildirildi.

Trabzonspor Altyapı Koordinatörü Sadi Tekelioğlu da başarıdan dolayı takımı kutladı.

Tekelioğlu, 12 yıl önce Trabzon Lisesi’nin Çin’de şampiyon olduğunu dile getirerek, “O jenerasyon gitti, bu jenerasyonu kaybetmeyelim. Fransa’yı, Brezilya takımlarını bu oyuncular yendiler. Milli takım, kulüp seviyesine baktığında bu ülkeler nerede, biz nerede. O yaş grubunda gidip üstünlük sağlıyorlar. Bu oyuncular kolay yetişmiyor. Kolay elde edilmiyor” ifadelerini kullandı.

Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi’nin Guatemala’dan uçakla Madrid’de geçeceği, burada bir gece konakladıktan sonra da çarşamba gecesi İstanbul’da olmasının planlandığı bildirildi.