SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbol THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final üçüncü maçında İsrail’in Maccabi Electra ekibini uzatmada 75-74 yenerek seriyi 3-0 kazanan ve tarihinde ilk kez Dörtlü Final’e yükselen Fenerbahçe Ülker’de başantrenör Zeljko Obradovic, başarıda emeği geçenlere teşekkür etti.

Maçtan sonra FBTV’ye açıklamada bulunan Obradovic, hedeflerini gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Öncelikle oyuncularımı bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Hedefimiz burada olmaktı. Avrupa Ligi serisi boyunca maç maç çalışarak buralara geldiler. Maccabi Electra’nın sahasında maç kazanmak zordur. Bugün de sonuna kadar mücadele ettiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle taraftarımıza teşekkür ediyorum. Onların önemini sezon boyu vurguladım. Bize güç veriyorlar. Biliyorum ki bizi desteklemek için Madrid’e de gelecekler. Bundan sonra Dörtlü Final’de de en iyisini yapmak için çalışmalara başlayacağız.”

– Oyuncuların görüşleri

Fenerbahçe Ülkerli oyunculardan Kenan Sipahi, Dörtlü Final’e yükselmeyi hak ettiklerini belirtirken, Oğuz Savaş da “Çok mutluyuz. Dörtlü Final bu seneye nasip oldu. Herkesi tebrik ediyorum. İnşallah bu mutluluğu Madrid'de de yaşarız” dedi.

Jan Vesely galibiyet için “Bizi sonuna kadar destekleyen taraftarlarımıza armağan olsun” ifadelerini kullanırken, Emir Preldzic de “Hayatımın en mutlu günü. Çok mutluyuz. Bu galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Sarı-lacivertli ekibin deneyimli oyuncularından Nikos Zisis de tarihi bir gün yaşadıklarını belirterek, “Tarihi bir an yaşatıyoruz camiaya. Taraftarlarımıza armağan ediyoruz bu galibiyeti. Takım arkadaşlarım, teknik ekip, sonuna kadar hak ettik. Dörtlü Final’de de elimizden gelenin en iyisini yapacağız” diye konuştu.

– Tarihi başarıyı doyasıya kutladılar

Fenerbahçe Ülker teknik heyet ve oyuncuları, son şampiyon Maccabi Electra’yı eleyerek Dörtlü Final’e yükseldikleri maçın ardından büyük sevinç yaşadı.

Maçtan sonra soyunma odasında bir araya gelen sarı-lacivertliler, birbirlerine sarılarak galibiyeti coşkuyla kutladılar.

Fenerbahçeli oyuncular, sevinçlerini salonun dışında bekleyen az sayıdaki sarı-lacivertli taraftarlarla da paylaştı.

Takım otobüsünde şarkılar söyleyip, başantrenör Obradovic lehine tezahürat yapan oyuncuların coşkusu kaldıkları otelin lobisinde de sürdü.

Fenerbahçe Ülker kafilesi geceyi Tel Aviv’de geçirip, öğle saatlerinde İstanbul’a dönecek.

Yayınlanma Tarihi:23:51,