SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Teknik Direktör İsmail Kartal, Bursaspor maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

İŞTE KARTAL’IN SÖZLERİ

“Öncelikle, sakatlarla boğuşuyorduk. Sağlık ekibine teşekkür ediyorum. Zamanından önce bazı oyuncularımızın takıma dönmesini sağladı. Maçtan önce de konuştuğumuz gibi, iki türlü önemi vardı. Hem kazanmak, hem de liderlik. İyi başladık. İkinci yarının başında yaptığımız taktiksel hamle ile oyun üstünlüğünü ele aldık. İlk yarıda verdiğimiz pozisyonları ikinci yarıda Bursaspor’a vermedik. Seyircimizin de verdiği destekle kazanmak isteyen bir Fenerbahçe vardı sahada. Sonuçta lider olduk bu akşam. Oyuncularımızı ve taraftarlarımızı tebrik ediyorum, bize sonuna kadar inandıkları için”

ŞAMPİYONLUK YARIŞI

“3 takım da şampiyonluk yolunda soluksuz şekilde devam ediyor. Bu tip maçlarda daha az hata yapan takım kazanır. Biz desteğe rağmen, kendimizin oynaması gereken futbolu oynayarak bu maçları kazanamazdık. Bu tip maçları farklı kazanmaktansa, daha disiplinli ve daha az hata yaparak az farklı kazandık. Bu 3 puan camiamıza hayırlı olsun”

3 PUANI GETİREN WEBO İÇİN

“Webo kaliteli bir oyuncum. Sonradan girdiği maçlarda da onun sayesinde kazandık. Belki baştan oynatsam o maçlarda onu, sonradan girdiği gibi güçlü olamayacaktı. Webo çok genç bir oyuncu değil. Bazı oyuncuları koruyarak, dengeli gitmemiz lazım. Onu kullana kullana bu hale getirdik.”

BASIN TOPLANTISI

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Bursaspor’u 1-0 yenerek Spor Toto Süper Lig’de liderliğe yükseldikleri maçın ardından, şampiyonluk yarışında rakiplerinden bir adım öne geçtiklerini ifade etti.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında mücadeleyi değerlendiren Kartal, Bursaspor’un da kazanabileceği maçta galibiyeti hak ettiklerini vurgulayarak şunları söyledi:

“Bu maçın iki amacı vardı. Hem kazanmak ve yolumuza devam etmek istiyorduk hem de lider olacağımızı biliyorduk. Seyircimizin önünde iyi başladık. Bursaspor da maça iyi başladı. Her iki takımın da pozisyonları vardı. Volkan Şen’den taktiksel olarak birkaç fazladan pozisyon yedik. İkinci yarıda yaptığımız değişikliklerle bunu önledik. Rakibimiz de biz de pozisyonlar bulduk. Her iki takım da bu akşam güzel bir mücadele ortaya koydu. Biz daha fazla hak ettiğimizi düşünüyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu maç bitti Eskişehirspor maçını düşünüyoruz. Üç puan ve galibiyet taraftarımıza ve camiamıza hayırlı olsun.”

Şampiyonluk yarışının sezon sonuna kadar süreceğini ifade eden Kartal, “Rakiplerimizin 1 adım önünde olduğumuzu söyleyebilirim. Yarış sonuna kadar devam  edecek gibi görünüyor. Her takım her takımdan puan alabilir. Bursaspor çok iyi bir takım ve bizi çok zorladılar. Kaybedebilirdik de berabere de bitebilirdi. Ama sonunda kazanan biz olduk. Rakiplerimizden şu anda bir adım öndeyiz” ifadelerini  kullandı.

“Bileğimizin hakkıyla kazandık”

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’in hakem konusundaki serzenişiyle ilgili yöneltilen soruyu cevaplayan Kartal, “Bu akşam hakemle falan maç kazanmadık” dedi.

Rakiplerinin maç öncesi hakemlerle ilgili spekülasyonlar yaptığını savunan Kartal, şöyle konuştu:

“Fenerbahçe Futbol Takımı iki kulvarda yarışına devam ediyor. Bugün  lideriz. Biz her maçı bileğimizin hakkıyla mücadele ederek kazandık. Onlar benim arkadaşlarım, meslektaşlarım. Gerçekten bunları içten ve kalpten söylüyorlarsa bir daha düşünmelerini tavsiye ederim. Bir de bu spekülatif hale geldi. Her maç öncesi ‘Hakemlerden korkuyoruz’ diyerek burada 4-5 yiyip hala hakemde arıyorlar bazı şeyleri. Bu akşam hakemle falan maç kazanmadık. Net bir mücadele vardı. Kaybedebilirdik de kazanabilirdik de. Bursaspor’u da tebrik ediyorum. Çok iyi bir takımları var. Böyle şeyler Türk futboluna zarar verir. Objektif olmalıyız, net olmalıyız. Bir şeyleri bir şeylerin altında aramanın bir anlamı yok.”

Yayınlanma Tarihi:22:56,