SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Fenerbahçe için 4 gün nezarette yattı”

Emenike'nin sırf Fenerbahçe'ye transfer olduğu için 4 gün nezarette yattığına dikkat çeken Yıldırım, taraftara destek çağrısı yaptı.

Güncellenme: 09:53, 20/04/2015
“Fenerbahçe için 4 gün nezarette yattı”

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulüp binasında basın mensupları ile bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi ve sarı-lacivertli taraftara seslenerek Emmanuel Emenike’ye sahip çıkmalarını istedi.

Beşiktaş maçında tavan yapan gerilimin kulübe zarar verdiğine dikkat çeken Yıldırım “Bu Emenike’yi etkilediği kadar diğer futbolcuları da etkiliyor. Aynı zamanda yönetim olarak bizi etkiliyor” ifadesini kullandı.

GEÇMİŞTE DE OLMUŞTU

Geçmişten örnek vererek konuşmasına devam eden Yıldırım, şunları söyledi:

“Bizim onunla ilgili davranış biçimimiz bir tarafı üzebilir. Bugüne kadar hep sakin kaldık. Geçmişte de Oğuz, Aykut, Cemil gibi yıldızlara da belli zamanlarda tepki olmuştu. Ama bunu fazla uzatmamak gerek… Oyuncunun yaptığı hareketi tasvip etmeyebiliriz. Ancak sözleşmeli futbolcumuz… Böyle futbolcular dünyada çok fazla yok… Böyle devam ederse gerçek değerini kaybeder ve kulübü zarar sokmuş oluruz.

Emenike’yi iyi tanımak lazım… Nijerya’da doğmuş, Güney Afrika’da amatör takımda oynarken Türkiye’ye getirilmiş. Yetiştiği yer ve eğitimi belli… Yoksul bir aileden buralara kadar gelmiş bir yetenek… Tabii ki hataları var. Taraftarın Emenike’ye sahip çıkması lazım… Emenike 3 Temmuz’da Vatan Caddesi’nin nezarethanelerinde, bodrum katlarında 4 gün küf içinde, sıcak yaz aylarında yattı. Fenerbahçe için yattı. Suçu sadece transfer olmaktı.”

BİR DAHA OLMAYACAK

“Bu çocuk eziyet çekti. Hiç kimse onları yaşamak istemez. Ben gittim yanına gördüm. Beni gördüğü zaman gözleri fal taşı gibi açıldı. Bir ümitle bekledi. Ben “Korkma” dedim. Bazı değerlerimizi, vefalarımızı unutmamamız lazım. Eğer unutursak her şeyi kaybederiz. Bütün camiadan tek istediğim oyunculara karşı biraz daha sabırlı olalım. Bu çocuk bunları hak etmiyor. Taraftar sahip çıksın. O da gençtir, hatalar yapmıştır. Bunu bir daha tekrarlamaz.”

Yayınlanma Tarihi:09:51,