SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son şansını iyi kullandı

19 Nisan 2015
Kasımpaşa mücadelesi son iki maçında 5 puan kaybeden Beşiktaş açısından ya devam ya devam niteliğindeydi.
Her ne kadar 90 dakika sonunda fazlasıyla liderliğe yükselse de dün akşam verilecek fire şampiyonluk yarışına resmen olmasa da mantıken ‘güle güle' denmesi anlamını taşıyordu. Ancak Bilic'in öğrencileri karşılaşmaya büyük bir avantajla başladı. Hırvat teknik adamın Erciyes ve Brugge maçlarından sonra 4-4-2'ye dönmesinden çok Mustafa'nın 11'deki varlığı tartışılıyordu. Ama o Mustafa henüz 3. dakikada takipçiliğiyle Kara Kartal'a üstünlüğü getirdi. Haftalardır yokları oynayan Demba Ba üzerindeki ölü toprağını atmış gözüktü. Attığı golde bitiriciliğini konuşturdu.
Tunay'ın frikiğinde stoperlerin kurbanı olan Günay şanssızlığına yenildi. Motta'nın goldeki şık aşırtması gecenin hareketiydi. Demba Ba'nın golünde topun üzerinden atlayarak, Sosa'nın pasından büyük katkı sağlayan Olcay klas vuruşuyla talihsizliğini yendi. Bir virtüöz gibi takımını yöneten Sosa golüyle skoru ilan etti. Haciz şoku ve Reza Zarrab'ın aldığı loca olayıyla yıpranan Beşiktaş dünkü galibiyetle tekrar futbola döndü ve büyük moral kazandı. Önümüzdeki hafta Karabük'ü konuk edecek olan Beşiktaş, Ankara'daki bu maçtan da galip çıkarsa zirve yarışında kaybettiği havayı yeniden yakalar. Ama şunu da belirtmekte fayda var, sonuç yanıltmasın. Tıpkı aynı skorla biten Erciyes maçında olduğu gibi dün geceki futbolun karşılığı 5-1'lik skor değildi.
Barış'ın atıldığı pozisyonda hakemin ‘devam' demesine rağmen Kasımpaşa defansının durması, Adem Büyük'ün kendi tribünüyle girdiği diyalog sonrası atılması inanılmaz bir amatörlük örneğiydi.Çok büyük bütçeye kurulan lacivert-beyazlılar deyim yerindeyse ‘helva' gibi bir takım. Ligin belki de en yumuşak ekibi. Ne rakibe ne de topa sertler. Bunun örneklerini F.Bahçe ve G.Saray'a karşı oynadıkları maçlarda da görmüştük. ‘Hoşgeldin partisi' faciaya dönüşen Önder hocanın işi zor. Onun gibi başarılı bir futbol analisti sanıyorum, bu göreve gelmeden neyle karşılaşacağının farkındaydı. Kuruluşunda hiçbir dahli olmayan bu kadroyla sezon sonunu nasıl getirecek, bilmiyorum.
Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek