SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da ilginç olay

Galatasaray'a uzun yıllar antrenör ve tercüman olarak hizmet eden ve çok sayıda zaferde payı olan Ahmet Akcan'ın, sarı kırmızılı kulübe üyelik başvurusunun reddedildiği ortaya çıktı.

Güncellenme: 16:05, 19/04/2015
Galatasaray’da ilginç olay

Galatasaray’a 3 ayrı dönemde antrenörlük ve tercümanlık yapan Ahmet Akcan’ın, sarı kırmızı kulübe üyelik için yaptığı başvuru reddedildi.

Futbol gündemine damga vuran bu çarpıcı olayı Türkiye, Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Çakır’ın bugünkü yazısıyla öğrendi.

Ahmet Çakır, olayı şu sözlerle dile getirdi: “Ahmet Akcan arkadaşımız sarı kırmızılı kulübe üye yapılmamış. Kulübün kazandığı 5 şampiyonlukta katkısı bulunan bir adamın üye yapılmayışına inanmak zor. Bana deseler ki şu ülkede her kuruma üyeliği değer katacak üç adam göster diye, birini mutlaka Ahmet Akcan olarak seçerim.”

3 AYRI DÖNEMDE ÇALIŞTI 1958 doğumlu Ahmet Akcan, 1984 yılından itibaren Galatasaray Kulübü’ne 3 ayrı dönemde hizmet verdi. Jupp Derwall, Karl-Heinz Feldkamp ve Sigi Held gibi Alman teknik direktörlerin hem yardımcılığını hem de tercümanlığını yaptı.

5 LİG, 4 TÜRKİYE KUPASI ŞAMPİYONLUĞU Ahmet Akcan Galatasaray’da görev yaptığı dönemde sarı kırmızılı kulüp, 5 lig şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası kazandı. Akcan, unutulmaz 5-0’lık Neuchatel Xamax ve Galatasaray’ın şampiyonlar ligi’ne ilk kez katıldığı Manchester United zaferlerinde kulübede görev yaptı.

AKCAN, TEKNİK DİREKTÖRLÜK DE YAPTI Karl-Heinz Feldkamp döneminde Beşiktaş’ta da çalışan Akcan, Trabzonspor’da ‘Yardımcı Antrenör’, Antalyaspor, Konyaspor, Karabükspor, Bursaspor, Mardinspor, Eskişehirspor ve Orduspor takımlarında da teknik direktörlük yaptı.