SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 1-1 tamamlanan Balıkesirspor maçını bir an önce unutup, gelecek karşılaşmalara odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Yalçın, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Balıkesirspor’a karşı iyi oynamadıklarını, ikinci yarıda çok dağınık bir görüntü sergilediklerini belirtti.

Ziraat Türkiye Kupası’nda Kayserispor’a karşı 3 gün önce verdikleri 120 dakikalık mücadeleye dikkati çeken ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı maç programına tepki gösteren Sergen Yalçın, “Alternatifsiz kadro nedeniyle futbolcularının yorgundu. Bir an önce bu maçı unutup önümüzdeki karşılaşmalara bakacağız. Haftaya cuma günü içeride bir maç oynayacağız. Ligde makas her geçen gün daralıyor” diye konuştu.

Yalçın, Brezilyalı futbolcu Cicinho’nun maçtan hemen sonra takım otobüsü yerine özel aracıyla stattan ayrılması ve soyunma odasında futbolcular arasında herhangi bir tartışma yaşanıp yaşanmadığının sorulması üzerine ise “Oyun içinde bazen oyuncular tartışıyor ama onlar saha içinde kalan şeyler. Saha dışına yansımaz. Bu tür tartışmalar, bu tür sıkıntılar takım içerisinde olabilir, biz bunu kendi içimizde çözeriz” ifadelerini kullandı.

Oyuncularının beyin olarak yorgun olduğunu vurgulayan Sergen Yalçın, “Çok net bir şey var. Takımım bugün müsabakada aşırı derecede yorgundu” değerlendirmesinde bulundu.