SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykan Köseoğlu vefat etti

Galatasaray'ın 14 yıl aradan sonra lig şampiyonluğuna ulaştığı unutulmaz Eskişehirspor maçının hakemi Aykan Köseoğlu, kalp krizi sonucu vefat etti.

Güncellenme: 16:09, 19/04/2015
Aykan Köseoğlu vefat etti

Eski futbol hakemlerinden Aykan Köseoğlu, kalp krizi sonucu vefat etti.

1982-92 yılları arasında Türkiye’nin en iyi futbol hakemi olarak kabul edilen Köseoğlu, o dönem derbi maçların 1 numaralı ismiydi.

Aykan Köseoğlu, Galatasaray’ın 14 yıl aradan sonra lig şampiyonu olduğu 7 Haziran 1987’deki Eskişehirspor maçının da hakemiydi. Alman teknik direktör Jupp Derwall yönetimindeki sarı kırmızılı takım, Ali Sami Yen Stadı’nda karşılaştığı Eskişehirspor’u, Prekazi ve Muhammed’in attığı gollerle 2-1 yenerek lig şampiyonluğuna ulaşmıştı.

MHK ESKİ BAŞKANI ERTUĞRUL DİLEK: MÜTHİŞ BİR HAKEMDİ Aykan Köseoğlu döneminde Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı yapan Ertuğrul Dilek, Köseoğlu için, “Çok müthiş bir hakemdi. Son derece yetenekli ve akıllıydı. Büyük maçları genelde o yönetirdi çünkü gerçekten çok başarılıydı” dedi.

Esas mesleği öğretmenlik olan Aykan Köseoğlu (üstte), uzun yıllar eğitimci olarak hizmet verdi. Aykan Köseoğlu’nun cenazesi, yarın Avcılar Hacı Ahmet Tükenmez Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakkip, Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.