SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Trabzonspor yenilgisinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, önlerinde 7 maç olduğunu ve bu maçları kazanarak şampiyon olacaklarına inandığını söyledi.

Sarı-kırmızı kulubün Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, karşılaşmanın son dakikalarında yaşanan gerginlik için, “Maçın son dakikalarında yaşanan gerginliği anlamakta güçlük çekiyorum. Neden yedek kulübesindeki oyuncular sahaya niye girer anlamıyorum. Bunlar hoş şeyler değil bunları bırakalım. İnsanlar televizyonda güzel şeyler seyretmek istiyor. iki takım içinde yapılanların son derece üzücü olduğunu söylemek istiyorum. Yaşanan ufak tefek olumsuzlukların Galatasaray ile Trabzonspor arasındaki dostluğu etkilemesi söz konusu değil” dedi. Şampiyonluk yarışıyla ilgili bir soruya ise Albayrak, şu yanıtı verdi:

“Önümüzde daha 7 maç var. Bu yedi maçı da alıp, şampiyon oluruz. Bu mağlubiyet, Galatasaray’ı hedefinden döndürmez’. Soyunma odasında ben ve Hamza hoca oyuncuları özellikle ikinci yarıdaki oyunlarından dolayı tebrik ettik.”

Albayrak, Malaga kulübüyle ilgili soru üzerine ise, Malaga kulübünün Amrabat konusunda ek süre istediğini, kendilerinin ise bu süreyi uygun görmediklerini vurguladı. Albayrak, Galatasaray’ın genel kurulunda Dursun Özbek’in listesine girip girmeyeceği yönündeki soruyu ise şöyle yanıtladı:

“Benim sağlık durumum pek iyi değil. Kasımpaşa maçında tansiyonum 21-14’tü ve şu anda da maç esnası sırasında yine dil altı hapı aldım. Ailem yöneticilik yapmama karşı çıkıyor ama bir yönetime gireceksem bu kesinlikle Dursun abiyle beraber olacaktır. Şu kısa dönemde beraber inanılmaz işler yaptık. Ben eğer Galatasaray yönetimine gireceksem bu Dursun abinin listesinde olur. Başka bir listeye girmem asla söz konusu değildir.”

Yayınlanma Tarihi:21:58,