SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tsunami Beşiktaşlı oldu!

Küba'dan Türkiye'ye gelen ve 7 yıldır İstanbul'da yaşayan ünlü model Tsunami Valiente, sıkı bir Beşiktaş taraftarı ve Çarşı'yı destekliyor.

Güncellenme: 10:55, 18/04/2015
Tsunami Beşiktaşlı oldu!

7 yıldır İstanbul’da yaşayan ve sıkı bir Beşiktaş taraftarı olan Kübalı model Tsunami Valiente Bacallao, Hürriyet gazetesinden Sibel Arna’ya özel hayatından nasıl Beşiktaşlı olduğuna dair açıklamalarda bulundu.

İşte özel röportajdan bazı bölümler; Nasıl bir aileniz var?

Havana’da doğdum. Annem ve babam halen Küba’da yaşıyor. Amerika’da yaşayan bir erkek kardeşim var. Annem bir hotelde şef, babamın ise bir çiftliği var. Babam koymuş. Tsunami ismini bir dergide görmüş ve hoşuna gitmiş. Ben de adımı çok seviyorum, sarsıcı bir etkisi var.

Çocukken ne olmak isterdiniz?

Dans etmeyi, şarkı söylemeyi, makyaj yapmayı, giyinmeyi çok severdim. Dergilerde modelleri görünce keşke ben de onlar gibi olabilsem derdim.Bir keşfedilme hikâyeniz var mı? Hayır yok. Annemin bir arkadaşı model olmam gerektiğini söyledi ve beni Küba’da bir ajansa götürdü. Ve model oldum.

Küba’yı neden terk ettiniz?

Çünkü dünyayı merak ediyordum. Seyahat etmek ve farklı kültürleri tanımak istiyordum. İlk yolculuğumu İspanya’ya yapmıştım.

“TÜRKLERİ ÇOK SEVİYORUM”

Peki Türkiye?

Burayı da çok merak ediyordum. İlk gelişim tamamen turistik geziydi. Sonra 23 yaşında iş için geldim ve kaldım. 7 yıldır buradayım.

Ne buldunuz bu ülkede?

İstanbul muhteşem bir şehir. Ben bu şehre aşığım. Her sabah mutlu uyanıyorum, daha ne isterim. Sizi yani Türkleri çok seviyorum. O kadar sıcakkanlısınız ki kendimi evimde gibi hissediyorum. Ben bu ülkede yabancı değilim. Sizden biriyim.

“BEŞİKTAŞ’I TUTUYORUM”

En çok, en çok nesini seviyorsunuz bu şehrin?

İnsanlarını, havasını, Boğaz’ı, eski İstanbul mimarisini…Nerede oturuyorsunuz? Beşiktaş. Oturmakla da kalmıyorum Beşiktaş’ı tutuyorum. İnönü yıkılmadan önce maçlara da gidiyordum. Stad bitsin yine gideceğim. Çarşı kızıyım, Çarşı’yı çok seviyorum.

Bir Türk’le evlenir misiniz?

Neden olmasın, tabii ki olabilir. Kısmet bu işler.

En beğendiğiniz ünlü Türk erkeği kim?

Süleyman Seba’ydı. Ruhu huzur bulsun.