SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Veli Kavlak sezonu kapattı mı? F.Bahçe derbisi öncesi antrenman sağ omzunun üstüne düşen gurbetçi oyuncunun bir türlü ağrıları geçmiyor.

Geçen sezon aynı bölgeden ameliyat olan 26 yaşındaki orta saha, hâlâ tam olarak iyileşemedi. Yeniden ağrıları artan Veli Kavlak, rahatsızlığını Doktur Ertuğrul Karanlık’a iletti. Hemen MR’ı çekilen gurbetçi oyuncunun sağ omzunda küçük bir yırtık olduğu ortaya çıktı.

Ama Karanlık, Teknik Direktör Slaven Bilic’e “Oynamasına engel değil” raporu verdi. Bu rağmen bir türlü ağrıları geçmeyen Veli, Hırvat teknik adam ile özel olarak görüştü.

BUNA ÇARE BULUNMASI GEREK!

26 yaşındaki oyuncu, “Ağrılarım aynı şekilde sürüyor. Düzelme olmadı. Koşamıyorum, sahada istediklerimi yapamıyorum. Buna çare bulunması gerekiyor. Bu şartlarda oynamam zor. Kasımpaşa maçında oynayacak durumda değilim. Sonraki yedi maçta da oynar mıyım, bilemiyorum. Çok riskli olur” diyerek sıkıntısını Slaven Bilic’e söyledi. Veli’nin bu sitemi sonrası Ertuğrul Karanlık ile görüşen Hırvat teknik adam, “Bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Onu bu şekilde oynatamam. Farklı tedavi yolları denemelisiniz. Bir kez inceleyin” dedi.

BU SAKATLIK CANIMI ÇOK SIKIYOR

Hafta içinde yaptığı açıklamada “Veli’nin sakatlığı canımı sıkıyor. Bir türlü geçmedi” diyen Slaven Bilic, gurbetçi oyuncuyu bugün 18 kişilik kadroya dahil etmeyecek. Doktor Ertuğrul Karanlık, gelecek hafta Veli Kavlak için yoğun bir mesai harcayacak. Gurbetçi oyuncu ağrıları yine geçmezse sezon sonuna kadar forma giyemeyebilir.

Akşam