SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa’da teknik direktör Önder Özen, kaybettikleri Beşiktaş maçından sonra değerlendirmelerde bulundu. Takımın başına gelir gelmez rapor aldıklarını dile getiren Özen, ” Onları doğrular bir maç ortaya çıktı. Hareketli bir takım Beşiktaş. Bir anda oyun tarzında çok büyük bir değişiklik bekleyemezsiniz” ifadelerini kullandı

İşte Önder Özen’in maç sonu yayıncı kuruşuşa yaptığı açıklamalar:

“Mevcut sorunlar var. Daha önce gördüğümüz ve bugün de devam eden bir manzara. Maç içinde dalgalanmalar yaşayan bir ekibimiz var. Gelir gelmez rapor aldık. Onları doğrular bir maç ortaya çıktı. Hareketli bir takım Beşiktaş. Bir anda oyun tarzında çok büyük bir değişiklik ile bekleyemezsiniz. Biraz daha beraber oynayabilir miyiz, biraz daha kontrollü gidebilir miyiz diye düşündük, ama çok erken yedik golü. İlk devre bittiğinde skor olarak memnun değildim, ama pozisyon vermedi takımım. Soğukkanlı oynamaya çalıştık. Beşiktaş’ın da bazı sorunları var. Motta acayip bir gol attı, arkasından kırmızı kart. Sonra kırık dökük bir Kasımpaşa seyrettik. Bu maçın hikayesi, sezonun gelişine benzer bir hikaye. Biz bu hikayeyi nasıl değiştirebiliriz, ona bakacağız.”

BASIN TOPLANTISI

Kasımpaşa Teknik Direktörü Önder Özen, 5-1 mağlup oldukları Beşiktaş karşısında bütün olumsuzlukları yaşadıklarını söyledi.

Özen, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, rakibin maça golle başladığını, ikinci yarıda da aynı şekilde sonuca gittiğini ve 2 oyuncunun da kırmızı kart gördüğünü dile getirdi.

Ligin en güçlü, çabuk hücuma çıkan ve sonuç alabilen, kırılgan bir takımın zaaflarından çabuk yararlanan ve organize bir takım olan Beşiktaş ile oynadıklarını belirten Önder Özen, “Geçtiğimiz 26 haftadan kalan bazı kötü alışkanlıkların farkındaydık. Takımı antrenman sahasında 3 kez, bugün sahada ilk kez gördüm. Golü erken yedik. Devre sonuna kadar bir pozisyon verdik” dedi.

İkinci yarı yapmak istediklerini aşağı yukarı gerçekleştirdiklerini belirten lacivert-beyazlı takımın çalıştırıcısı, “İkinci yarıya da gol yiyerek başladık. Motta’nın golü sonrası kırmızı kart geldi. Kırık dökük bir şekilde devam ettik. Bu sezon 5. kez 5 ve üstünde gol yiyerek maçı bitirdik. 2 kırmızı kart, yaşanabilecek bütün olumsuz senaryoları gördük. Mevcut tabloyu değiştirmek için çareler arayacağız” ifadelerini kullandı.

Kasımpaşa teknik direktörü olarak ilk maçını futbol genel direktörlüğü yaptığı Beşiktaş’a karşı oynadığının hatırlatılması üzerine Özen, “Konsantre olduğum tek şey takımımdı. Beşiktaşlı oyuncuları daha iyi tanıdığım doğru. Kasımpaşalı oyuncularla 3,5 gün beraber oldum. Beşiktaş’a dair herhangi bir duygu hissetmedim. Kendi fikstürümüz var, ona odaklanmış durumdayız” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:28,