SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'da uzun süredir merak edilen ve tartışılan isim olan Semih Kaya'nın, ilk 11'e girememesindeki sır perdesi aralandı.

Devre arasında yaşadığı sakatlığın ardından 3 Mart'taki Manisa kupa maçında yeniden formasına kavuşan genç stoper, sürpriz şekilde teknik direktör Hamza Hamzaoğlu tarafından Fenerbahçe maçının kadrosuna alınmamıştı. Semih'in, sağlık problemlerinden dolayı değil, maç kondisyonu eksiği yüzünden oynatılmadığı açıklandı.

Semih'siz Galatasaray'ın yediği gollerin arttığı, onun oynadığı dönemde maç başına 0.88 olan gol yeme ortalaması ikinci yarı ile beraber 1.4'e kadar yükseldiği gösteriliyordu.

Ancak madalyonun diğer yüzünü gösteren bambaşka bir istatistik daha vardı. O da, Galatasaray, Semih'in yokluğunda attığı gollerin ortalamasını yükseltmişti. 1.75 olan gol ortalaması, onsuz 2.4'e yükselmişti. Kısacası, Semih yokken Galatasaray'ın yediği gol artıyor ama diğer taraftan attığı gollerde de ciddi bir yükseliş vardı.

Hücum felsefesini prensip edinen teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun, oyunu geriden kurmada sorun yaşamamak için Hakan Balta'yı tercih ettiği, zorunlu olmadıkça da bu şekilde devam edeceği öğrenildi.

Milliyet