SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor’un teknik direktörü Ümit Özat, bazı medya organlarında yer alan Denizlispor maçına çıkmayacağı yönündeki haberleri yalanladı.

Özat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, futbolcuların maaşlarının ödenmediği gerekçesiyle dünkü idmana çıkmamalarının ardından kendisinin de oyunculara destek olmak amacıyla yarınki Denizlispor maçına çıkmayacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Bir antrenörün mukavelesi devam ederken kulübüne böyle bir ihanette bulunamayacağını ifade eden Özat, şöyle konuştu:

Mukavelem devam ederken niye maça çıkmamazlık yapayım. Böyle bir ahlaksızlığı niye yapayım? 8 aydır burada böyle bir şey yapmış mıyım ki bugün yapayım. Nerede yapmışım? Ankaragücü’nde 11 ay para almadım, orada maça çıkmamazlık yapmadım da burada mı yapacağım. Hakkımda çıkan haber külliyen yalan. Oyuncular ne düşünür, maça çıkar mı çıkmaz mı onu bilemiyorum, onların kendi kararı. Benimle ve ekibimle alakalı ben asla ve asla böyle bir davranışta bulunmam. Ben kalkıp da para için veya bu tür şeyler için Elazığspor’da değil, hangi kulüpte çalışırsam çalışayım maça çıkmamazlık yapar mıyım? İnsan böyle bir ihaneti yapabilir mi?