SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Balıkesirspor ile olan sözleşmesini tek taraflı feshederek ülkesine dönen Portekizli oyuncu Andre Santos’un menajeri açıklama yaptı.

Menajer Luis Miguel Gomes, oyuncuları Santos’un üç aydır parasını alamadığını ve sonunda da yasal haklarını kullanarak Balıkesirspor’u FIFA’ya şikayet ettiklerini söyledi. Santos’un ülkesi Portekiz’de olduğunu belirten menajeri, oyuncularının iyi bir profesyonel olduğunu ancak uzun süre tek başına antrenman yapmaya dayanamadıklarının altını çizdi.

Santos’un, Balıkesirspor’daki herkesle her zaman iyi ilişkilerinin olduğunu belirten Luis Miguel Gomes, “Santos her zaman oynadığı büyük kulüplerde kendine yakışır bir şekilde davranmıştır. Birçok kez Balıkesirspor yöneticileri ile konuşup tekrar takımla antrenmana çıkma isteğini bildirmesine rağmen bu isteği yanıtsız kalmış ve problem çözülememiştir. Andre Santos, Balıkesir’de kaldığı sürece taraftarın desteğini almış bir oyuncudur ancak takımdan ayrılmaktan başka çare bırakılmamıştır” ifadeleri kullanıldı.

Andre Santos, Çaykur Rizespor müsabakasından sonra Burak Çalık’la birlikte kadro dışı bırakılmıştı. Andre Filipe Bernardes Santos, 11 maçta kırmızı beyazlı formayı giydi, 1 gol attı.

Sporx