SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fener şoku üzerinden atmış

17 Nisan 2015

FENERBAHÇE'YE silahlı saldırı yapılmasının üstünden 12 gün geçti. ‘Taş' iddiasıyla başlayıp tüm kafileyi öldürmeye teşebbüs olduğu anlaşılan olayın üstünden bu kadar zaman geçti ama ne failler ortada ne de azmettirici. Devletin en üst makamlarından gelen telkinlere, verilen garantilere rağmen olayın henüz aydınlatılmaması sadece F.Bahçelilerin değil tüm spor camiasının tepkisini çekiyor. Çünkü o kurşunlar sadece sarı-lacivertli kafileye değil bütün futbol ailesine sıkıldı. Umarım bu olay faili meçhuller listesine girmez, failler en kısa sürede yakalanır ve saldırının arkasındaki sır perdesi aralanır…

ÖLÜMLE burun buruna gelen sarı-lacivertli futbolcular zor günleri atlatmış gibi göründü Mersin önünde. Erken gelen golle skor avantajını eline geçiren Fenerbahçe genel olarak iyi futbol sergiledi. Sahanın en iyisi bence Mehmet Topal'dı. F.Bahçe adına sezonun en istikrarlı oyuncusu olan Mehmet, oyunun iki yönünde de çok başarılıydı. HAKEM İlker Coşkun'un Fenerbahçe lehine çaldığı penaltı düdüğü bence maçı da bitirdi. Olayın penaltıyla uzaktan yakından ilgisi yoktu. Bir de Efe'ye kırmızı kart gösterince Mersin hem sahada 10 kişi kaldı hem penaltıdan yediği golle 2-0 geriye düştü ve maçtan koptu. Böyle kritik bir hata İlker Coşkun gibi gelecek vadeden bir hakeme hiç yakışmadı.

KARTAL DOĞRUSUNU YAPTI

TEKNİK direktör İsmail Kartal'ın Diego'yu 18 kişilik kadroya almamasını destekliyorum. Bunca sıkıntının olduğu bir dönemde, takım şampiyonluk yolunda ilerlerken, herkesin kenetlenmesi gerekirken 2 aylık alacağı geciktiği için kulübü TFF'ye şikayet eden bir oyuncunun kadroda olmaması gerekiyordu. Zaten bugüne kadar takıma bir şey vermedi. Fenerbahçe onsuz ligi tamamlamalıdır.

BİR de Emenike konusu var. Kadıköy'deki son maçta yaşananları tekrar anlatmayacağım. Eğer Emenike'yi göndermeyeceksen bir şekilde kazanman gerekiyor. Ben olsam formasını çıkaran bir futbolcuya kadromda yer vermem ama İsmail Kartal'ın düşüncesine de saygı duyuyorum. Nijeryalı dün ikinci yarıda oyuna girdi. Bazı taraftarlar ıslıkladı bazıları destekledi. Stat dolu olsaydı sanki protesto sesi daha fazla olurdu. Arkadaşlarının desteği ve yaptığı asistler Emenike'nin biraz olsun moralini düzeltmiştir sanırım.

FENERBAHÇE, kritik Bursaspor maçı öncesi bence sınıfı geçti. Bol pas yaptı, rakip üzerine baskı kurdu. Kanatları da kullandı, göbekten de ataklar geliştirdi. Genç Uygar son paslarda biraz daha dikkatli olsa pozisyon sayısı artabilirdi. Sow'un yükselen formu, Caner'in hırsı, Kuyt'ın enerjisi alkışı hak etti. Tek göze batan savunmada yapılan hatalar oldu. Özellikle Serdar Kesimal'ın savunduğu sağ bek çok aksadı. Mersin önünde yapılan savunma hataları Bursaspor karşısında tekrarlanırsa Fenerbahçe pazartesi günü çok zorlanır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek