SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyadaki en büyük U13 turnuvası

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Altınordu’nun minik takımları 23 Nisan’da Beylerbeyi Stadı’nda, gelecek yıl Fransa’da düzenlenecek dünya finallerinde Türkiye’yi temsil etmek için sahaya çıkacak.

Güncellenme: 16:29, 17/04/2015
Dünyadaki en büyük U13 turnuvası

Dünyada U13 yaş grubunda gerçekleştirilen en büyük turnuva olan Volkswagen Junior Masters'da Türkiye'yi temsil edecek takım, İstanbul Beylerbeyi Stadı'nda 23 Nisan günü düzenlenecek Türkiye seçmelerinde belli olacak.

Türkiye'nin en iyi dört takımı katılıyor

Minikler kategorisinde İstanbul bölgesinin en iyi 3 takımı olan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile geçen yıl U13 kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Altınordu arasında oynanacak turnuvanın şampiyonu, 2016 yılında Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek dünya finallerinde Türkiye'yi temsil edecek. 12.00'da başlayacak turnuva, bando ve Freestyle futbol gösterileri ile bir karnaval havasında gerçekleşecek.

Finallerde 23 ülke mücadele edecek

Volkswagen tarafından 1999'dan beri her iki yılda bir düzenlenen Volkswagen Junior Masters Turnuvası'nın dünya finalleri, yerel seçmeleri takiben UEFA Avrupa veya FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan ülkelerde gerçekleşiyor. Finaller gelecek yıl yaklaşık 23 ülkenin katılımıyla EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın düzenleneceği Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleşecek.

23 Nisan'a özel

Doğuş Otomotiv-Volkswagen tarafından 2007'den beri düzenlenen Türkiye seçmeleri, çocuklara sporun birlik ve beraberlik olduğu mesajını vermek için 23 Nisan'da gerçekleştiriliyor. Volkswagen Junior Masters'ın 2014 yılında Roma'da gerçekleştirilen dünya finalinde, Beşiktaş'ın U13 Takımı, final oynamıştı. Dünya finallerinde Türkiye'yi geçen yıllarda Fenerbahçe, Aydın Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ve Trabzonspor temsil etmişti.