SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yöneticiler “Bonservissiz, yabancı ve toplam maliyeti 5 milyon Euro’yu geçmeyen 5 futbolcu bile olabilir” dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, yeni sezonda takıma 3 takviye yapılacağını söyledi. Yönetim ise transferde ‘kırmızı çizgilerini’ belirleyerek, alınacak oyunculara bonservis ücreti ödememeyi kararlaştırdı. Toplam maliyetin ise 5 milyon Euro’yu geçmemesi şart koşuldu. Bir diğer koşul ise alınacak isimlerin hepsinin ‘yabancı’ olması. Sağ bek, sol bek ve Demba Ba’nın yanına yardımcı bir forvet isteyen Bilic’in raporunu inceleyen yönetim, bu Türkiye’de bu kriterlere uyan oyuncu bulunmadığı kararına vardı. Bu arada Hırvat hoca “3 oyuncu alacağız” demesine karşın siyah-beyazlı yönetim ise uygun şartlarda olması koşuluyla bu rakamın 5’e çıkabileceğini bildirdi.

OPARE DE KALSIN

Bilic’in transfer açıklamasıyla gözler alınacak isimlere çevrilirken, bu oyuncuların 2’si ile büyük oranda anlaşmaya varıldığı da ortaya çıktı. Veli Kavlak aracılığıyla Sebastian Prödl ve Julian Baumgartlinger ile Premier Lig’de forma giyen Bakary Sako, ilk plandaki futbolcular. Yönetim, Atiba’yı kalması için ikna ederse, Baumgartlinger transferinden vazgeçilecek. Yerine sağ ve sol kanatta oynayabilecek bir bek alınacak. Yine Slaven Bilic’in kalmasını istediği Daniel Opare’nin işi bitirilemezse de, sağ beke bir mutlaka takviye yapılacak.

SAKO ISRARI

Beşiktaş yönetimi Wolverhampton Wanderers ile sözleşmesi sezon sonu bitecek Bakary Sako’nun transferi için görüşmeleri sıklaştırdı. İngiliz Birmingham Mail, Sako için West Bromwich ve Aston Villa’nın da devrede olduğunu ama Beşiktaş ile Dinamo Moskova’nın şartlarının çok daha cezbedici geldiğini vurguladı. Gazete, “İngiliz ekiplerinin teklifi, diğer iki talibine göre çok düşük. Sako’nun, Beşiktaş ve Moskova’dan birine gitme ihtimali fazla” diye yazdı.

Fotospor