SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankaragücü Yönetim Kurulu, seçimli olağanüstü genel kurul kararı aldı.

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Mehmet Yiğiner başkanlığında bir araya gelen yönetim kurulu, kulübün son durumunu değerlendirdi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Yiğiner, yaklaşık 2,5 yıllık dönemde samimi bir gayretle kulübü sorunlardan kurtarmak için yönetim kurulu üyeleriyle olağanüstü çaba sarf ettiklerini belirtti.

Yiğiner, hiçbir geliri olmayan, buna karşın yaklaşık 100 milyon liraya yakın borcu bulunan kulübün yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesinin zorluğuna dikkati çekerek, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar geçmişte biriken FIFA borçlarını, mevcut personel ve tesis giderlerini, futbolcuların maaş, maç başı, transfer taksitlerini ve primlerini, firmalara olan borçları ve altyapı giderlerini karşıladık. Ancak sarf edilen bunca çabaya rağmen borçları yaklaşık 50-60 milyon civarına düşürebildik” değerlendirmesinde bulundu.

Giderler azaltmak ve tasarruf tedbirleri uygulamak amacıyla, kulübün idari kısmını Tandoğan Tesisleri’ne taşıma kararı aldıklarını bildiren Yiğiner, şunları kaydetti:

“Bunca olumsuzluk ve imkansızlığa rağmen ligin bitmesine üç hafta kala onurumuzla, şerefimizle mücadele vererek ligi üst sıralarda bitireceğiz. Gerekli desteği bulamamamız nedeniyle yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla yapmış olduğumuz istişareler sonucunda olağanüstü genel kurula gitme kararı aldık.

Bu kararı alırken de yönetime talip olan arkadaşlar varsa önünü açmak istedik. Kongreye kadar görevimizin başındayız ve üzerimize düşeni kongre gerçekleşene kadar yerine getireceğiz. Umut ediyoruz ki genel kurulda Ankaragücümüzü kurtaracak arkadaşlar çıkar ve yönetime gelirler.”

Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurulu, yeterli çoğunluk sağlanması durumunda 3 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te Tandoğan Tesisleri’nde, aksi takdirde ise 10 Mayıs’ta aynı saat ve yerde yapılacak.