SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rakibini ısıran futbolcuya 6 ay ceza

Dagenham&Redbridge'in orta saha oyuncusu Joss Labadie'ye, Stevenage ile yaptıkları maçta rakibini ısırdığı gerekçesiyle 6 ay men cezası verildi.

Güncellenme: 16:24, 16/04/2015
Rakibini ısıran futbolcuya 6 ay ceza

İngiltere Futbol Federasyonu (FA), dördüncü lig takımlarından Dagenham&Redbridge’in orta saha oyuncusu Joss Labadie’ye, Stevenage ile yaptıkları maçta rakibini ısırdığı gerekçesiyle 6 ay men cezası verdi.

FA’in internet sitesinden yapılan açıklamada, 21 Mart’taki lig maçında Stevenage takımının savunma oyuncusu Ronnie Henry’yi ısıran 24 yaşındaki Labadie’ye, hazırlık karşılaşmalarını da kapsayacak şekilde 6 ay men ve 2 bin sterlin para cezası verildiği bildirildi.

İngiliz futbolcu Labadie, Torquay United forması giydiği geçen sezon da Chesterfield’a karşı oynadığı lig maçında rakibi Ollie Banks’i ısırdığı için 10 maç men ve 2 bin sterlin para cezası almıştı.

Labadie böylece İtalya ile oynadıkları Dünya Kupası karşılaşmasında rakibini ısıran Uruguaylı forvet oyuncusu Luis Suarez’den daha uzun bir cezaya mahkum edildi.

FIFA, 2014 Dünya Kupası D Grubu maçında İtalyan savunmacı Giorgio Chiellini’yi ısıran Suarez’e, 9 milli maç ve 4 ay futbolla ilgili tüm aktivitelerden men cezası vermişti.