SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman’ın ‘Aktif Reklam’ isyanı!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, dün kulübün Akaretler’deki binasında yaşanan icra olayı hakkında basın toplantısı düzenledi. Herkesin merakla ettiği “Aktif Reklam” kimdir sorusunu detaylı bir şekilde açıklayan Orman, “Pazartesi akşamı almadık da Salı sabahı aldık anlaşma bozuldu” Ayıptır… Bu paraları haram ediyorum. Bunu yapana da yaptırana da. Bunlar ahlaksızdır.” dedi.

Güncellenme: 10:56, 16/04/2015
Fikret Orman’ın ‘Aktif Reklam’ isyanı!

İşte Fikret Orman'ın gündem oluşturacak açıklamaları…

AKTİF REKLAM KİMDİR? 2004 senesi ve o günkü Beşiktaş’ın stat içindeki sahanın kenarında bulunan reklam alanlarını Aktif Reklam denen şirkete bu işleri yapması üzerine vermiş. Şirketin yaptığı işlem LED’leri kiraya verip kulübe para kazandırıyorlardı. Şirket Beşiktaş’a olan ödemelerini yapmamış. Yönetim anlaşmayı feshedince şirket de dava açmış.

Bu arkadaşlar o dönemde benim yanıma da geldiler. Evraklar getirdiler. O zaman da söyledim. Beşiktaş büyük bir kulüp. Bu işi çözmelerimi tavsiye etmiştim. Bu şekilde Aktif Reklam, sahibi de Cüneyt Yakup denen Beşiktaşlı olduğunu iddia eden bir arkadaş dava etmiş Beşiktaş’ı. Biz göreve gelince bu arkadaşlar dava kazanmışlar. Kazanınca bu iş nasıl büyük bir işmiş ki 10-12 milyon Dolar gibi bir alacak davası oluşmuş.

Biz ‘gelin uzlaşalım’ dedik. Davadan sonra kendilerini davet ettik. Bize iyi niyetli gibi gözüktüler. Bir anlaşma imzaladık Beşiktaş onlara 7 milyon dolar ödeyecek ve sulh olacaktı. Beşiktaş bu arkadaşlara 7 milyon doları ödedi. Bana göre bu para hak edilmeyen bir paradır.

NEREDE GÖRÜLMÜŞ BÖYLE BİR HACİZ İŞLEMİ? Biz göreve gelince Beşiktaş’ın üzerinde 300’ün üzerinde icra takibi vardı biz hepsini hallettik. Basın mensupları nereden biliyordu da oradaydılar. Bu şirkette bir masa bir kasa var. Bu parayı bunlara ödeyince geri alma fırsatımız olmadığını ve olayı hukuk yoluna taşımamız gerektiğini belirttik. Dava açtık. Bu bir para tahsilatı konusu değil, bu bir servet edince davasıdır. Bizler burada 7 yetimin hakkını savunuyoruz. Beşiktaş’ın parası nereden geliyor arkadaş? Ben bu parayı ödemeyeceğim. Ortada bir yargı var. Mevzu Beşiktaş’ı baskı altına almak. Nerede görülmüş böyle bir haciz işlemi?

BU ŞİRKET BİR MASA BİR KASA! Biz Ferrari’ye 8 milyon Euro ödedik. Bu şirketle akit yaptık 7 milyon Dolar ödedik. Neden ödendi, ne iş yaptılar. Reklam tabelası işletmişler. Bu ne reklam tabelasıymış. Bu arada amaç tüm kamuoyu görsün. Gerekirse bu parayı öderiz ama bu insanların hakkı ne olacak? Biz bu parayı bu arkadaşlara ödesek ve davayı kazansak bu paranın tahsili mümkün değil. Bunlar hiçbir şeyi olmayan bir şirkettir. İnönü Stadı'nın senelik hasılat geliri 10 milyon Dolar değil. Biz gidip birileri yaşasın diye mi vereceğiz. Bu anlaşmaları ben yapmadım ama bu işleri çözmek bizim işimiz. Kimsenin hakkını yemeyiz, kimseye de hakkımızı yedirmeyiz. Bunlar ahlaken, biraz inanç varsa bunun tutulacak bir tarafı yoktur. Siz hiç hakkınız olmadan 7 milyon Dolar almışsınız, şimdi de yeni kazanç kapısı… Onlar elinden geleni artlarına koymasınlar. Türkiye'de adalet vardır, biz de adalete güveniyoruz. Bu olayın sonucunda davaları kazansak bu adamların bize verdiği zararın bize tahsilatını da yapmayacağız. Bu bir masa bir masa bir kasa! Bu arkadaşların kazandıkları paralar nereden geliyor bir incelensin bakalım.

BU PARALARI HARAM EDİYORUM! Bu arkadaşlar Diyarbakır kökenli. Sayın Murat Aksu ile de akrabalık bağları var. Murat Bey'den yardım istedik. Murat Bey de yardım için bizimle birlikte oldu ama hiçbir sonuç alınamamıştır. Kendisi de bu işleri bunların yapamayacağını daha önce belirttiğini söyledi. Bu anlaşmalar yapılırken biz görevde değildik. Bu işleri yapanlara gidin sorun. Bir avukatları var, o da Galatasaray Kongre Üyesi. Alp Yalman'ın listesindeydi. Beşiktaş bu adamlara 7 milyon Dolar ödemiş. “Pazartesi akşamı almadık da Salı sabahı aldık anlaşma bozuldu” Ayıptır… Bu paraları haram ediyorum… Bunu yapana da yaptırana da… Bunlar ahlaksızdır.