SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’ın 10 yıllık planı

Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım, Şükrü Saracoğlu Stadı isim hakkı için yıllık 25 milyon Euro'dan 10 yıllık anlaşma yapmak istiyor. Bu gerçekleşirse 250 milyon Euro’luk bir para kasaya girecek.

Güncellenme: 11:27, 16/04/2015
Aziz Yıldırım’ın 10 yıllık planı

Habertürk’te yer alan habere göre; Başkan Yıldırım, son 3 yılında özellikle futbol takımını üst seviyelere çıkarmak için para kaynaklarını harekete geçirmekte kararlı. Uzun süredir bu konuda çalışmalar yapan Yıldırım müthiş bir parayı da kulübün kasasına koymayı hedefliyor.

Buna göre Yıldırım isim hakkı için yıllık 25 milyon Euro belirlerken, 10 yıllık anlaşma yaparak toplamda 250 milyon Euro'luk bir gelir elde etmeyi hedefliyor. Bunun için de önemli kuruluşlarla görüşmelere başlanacağı öğrenildi.

Başkan Aziz Yıldırım'ın yeni sezonla ilgili planları bununla da sınırlı değil. Başkan Yıldırım önümüzdeki sezon forma reklamı için istenecek olan parayı da belirledi. Buna göre Sarı-Lacivertli forma için yıllık 5 milyon Avro istenecek. Başkan Aziz Yıldırım hem stat isim hakkı hem de forma reklamları için gelecek olan teklifleri masaya yatırıp Fenerbahçe'nin menfaatleri doğrultusunda bir karara varacak.