SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de son 7 haftayı 6 galibiyetle kapatarak hızlı bir çıkış yakalayan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, hafta sonunda karşılaşacağı Samsunspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

GASKİ Spor Tesisleri’ndeki antrenmana teknik direktör Hakan Kutlu bir yakınının rahatsızlığından dolayı katılmazken, futbolcular yardımcı antrenör Gökmen Barış gözetiminde çalıştı.

Son 7 haftada 6 galibiyet alan bir takım olduklarını ifade eden futbolculardan Göksel Yedek, “Özellikle son 3 haftada hem iyi futbol oynuyoruz hem de galip geliyoruz. Takım olarak performans anlamında şu anda iyi bir konumdayız ama play-off için epey bir yol kat etmemiz gerekiyor. Önümüzdeki Samsunspor maçı çok zor ve ciddi bir maç. Bundan sonra oynayacağımız 7 maçtan bir tanesi. Bu maça iyi hazırlanmak istiyoruz. İnşallah taraftarımız da gelir ve play-off iddiamızı sürdürürüz” dedi.

Takım Kaptanı Erdal Güneş ise son 7 haftada 6 galibiyet aldıklarını hatırlatarak, “Bu 6 galibiyetin içinde üst sıralarda oynayan takımlar var. İyi takımlara karşı galibiyet aldık. Bu sene iyi bir grafiğimiz var. Play-off yolunda son 7 maçımız kaldı. Bu maçlara artık final gözüyle bakıyoruz. Bunlardan ilki de bu hafta oynayacağımız Samsunspor maçı. İyi hazırlanıyoruz. İnanmış bir grubumuz, formda bir grubumuz var. İnşallah Samsunspor maçını kazanıp son 6 haftayı final şeklinde değerlendirip play-off'a katılmak istiyoruz” diye konuştu.