SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund’da büyük şok! 2008’den beri kulübün başında olup, sarı siyahlı ekiple müthiş bir çıkış yapan Jürgen Klopp ayrılma kararı aldı.

Bild’in haberine göre Klopp, kulüp yönetimine 2016’ya kadar devam eden sözleşmesinin sonlandırılması yönünde talepte bulundu. Klopp, Dortmund’a sezon sonunda kesin olarak veda etmek istiyor.

Bunun üzerine harekete geçen Dortmund yönetimi, hiç vakit kaybetmeden Teknik Direktör arayışlarına başladı ve ilk olarak Mainz’ta başarılı bir grafik sergileyen ve sezon başında Galatasaray’ın da gündemine gelen Thomas Tuchel ile temasa geçti.

Dört yıllık sözleşme için 20 Milyon euro teklifinde bulunan Dortmund, Tuchel’den olumlu cevap bekliyor. Uzun süredir Hamburg ile temasta olan Tuchel, mavi beyazlı kulübe olumsuz yanıt vermişti.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Alman teknik adamın sezon sonunda ayrılma kararı aldığı söylentilerinin ardından, Dortmund ekibinde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda Klopp'un 30 Haziran'da takımdan ayrılacağı resmen duyuruldu. Oldukça duygusal anların yaşandığı basın toplantısında konuşan Dortmund CEO'su Watzke, “Son birkaç gündür Klopp ile görüşme halindeydik. Sezon sonunda birlikteliğimiz sona eriyor” dedi.

Alman teknik adam ise, “Açıklama için bu zamanı seçtim çünkü geçen senelerde bazı oyuncular kararlarını çok geç vermişti ve reaksiyon gösterememiştik” ifadelerini kullandı.

Dortmund, 2008'de Klopp'un takımın başına geçmesiyle Bundesliga'da 2010-2011 ve 2011-2012 sezonlarında şampiyonluk yaşamıştı.

Yayınlanma Tarihi:12:20,