SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FERNANDAO: “İNANARAK KAZANDIK”

Bu sezon Volkan Şen ile birlikte takımın gol yükünü çeken Brezilyalı Jose Fernandao, karşılaşmanın uzatma dakikalarında galibiyeti getiren golü atmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Brezilyalı Fernandao, zor hale gelen maçı inanarak çevirdiklerini vurgularken söyle konuştu:

“Açıkçası biraz korkuyla ve hiçte planlamadığımız şekilde maça başladık. Rakibimiz goller buldu. Biz soyunma odasına girdiğimizde maçı çevirecek güce sahip olduğumuzu biliyorduk. Elimizden gelen her şeyi yaptık ve başardık. Turu geçtiğimiz için çok sevinçliyiz.”

JOSUE: “NEGATİF DÜŞÜNMEDİK”

Yeşil beyazlı takımın orta alanına dinamizim katan Portekizli Filipe Josue ise şunları söyledi:

“Öncelikle takımı kutlamak istiyorum. Maçın hiçbir dakikasında negatif düşünceye girmedik. Her zaman turu geçebileceğimiz skoru alabileceğimize inanarak oynadık. Sonuçta da turu geçtik. Şimdi önümüzde çok önemli karşılaşma var. Bu maçı unutup o maça konsantre olacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.”

BAKAMBU: “TURU TARAFTARIMIZA HEDİYE EDİYORUZ”

Bursaspor'un Kongo asıllı Fransız golcü oyuncusu Bakambu ise turu getiren maç hakkında şöyle konuştku:

“'Karşılaşma ilk yarıda bizim için çok zor bir hale geldi. Çok gol pozisyonu olan bir karşılaşmaydı. İkinci yarıda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ve evimize turla dönüyoruz. Çok mutluyuz.”

Volkan Şen'e attırdığı 2'nci golü de anlatan Bakambu, ”Gerçekten güzel bir gol oldu. Hareketli şekilde topu kaleye doğru götürdüm. Sonra da topu Volkan'a aktardım. Çok önemli bir gol oldu. Turu taraftarımıza armağan ediyoruz. Bizi hiçbir yerde yalnız bırakmıyorlar” dedi.