SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a haciz şoku

Aktif Tanıtım, Beşiktaş Kulübü'nden alacakları için icra takibi başlattı. 8 milyon 839 bin dolarlık alacak için memurlar şu anda Beşiktaş Kulübü binasında işlem yapıyor. Kulüp başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu 13. kattaki tüm masa, sandalye ve diğer eşyalara haciz konuldu. Kulüp binasının yakınlarına 2 kamyon getirilirken, kulüp çalışanları ile avukatlar arasında arbede yaşandı.

Güncellenme: 16:15, 15/04/2015
Beşiktaş’a haciz şoku

Haciz memurları ve avukatlar Kulüp binasına geldiğinde tatsız olayların yaşandığı, kulüp avukatlarının, hacize gelen memurları ve avukatları içeriye almak istemedikleri öğrenildi. Bu sırada arbede yaşandığı belirtildi. İçeriden alınan bilgilere göre sert tartışmalar oldu.

Beşiktaş’a haciz şoku paylaşan: AMKSpor

Memurlar içeri girince yapılan görüşmede kulüpte para olmadığı için ödeme yapılamayacağı anlaşıldı. İçerideki mallar için tutanak hazırlandı. Haciz işlemi yeniden başlatıldı. Kapıda 2 adet kamyonun beklediği, kulüp binası arkasında 1 kamyonun daha bulunduğu görüldü. Eşyaları götürmek için kamyon getirildiği dikkat çekerken, haciz memurları Başkanın ve Yönetimin oturduğu 13. kattaki tüm masa sandalye ve eşyaları toplattıkları öğrenildi.

İlerleyen süre içinde kulüp binasındaki eşyaların çıkarılması ve kamyonlar ile götürülmesi bekleniyor.

RRRRRRR

AÇIKLAMA YAPILDI

Borçların Yıldırım Demirören zamanından kalma olduğu ve Fikret Orman Yönetimi’nde bir ödeme protokolüne bağlanarak vadelere bağlanmışsa da söz konusu protokole uyulmadığından icra takibine kaldığı yerden devam edildiği belirtildi.

Av. Mehmet Dedeoğlu imzasıyla yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Yıldırım Demirören dönemi borçlarından Beşiktaş Kulübü’nün aktif Tanıtım’a olan 10 Milyon Dolar’a yakın olan borcu İstanbul 1. İcra Müdürlüğü’nden ilamlı icra takibine konulması üzerine Sayın Fikret Orman yönetimi tarafından her ne kadar bir ödeme protokolüne bağlanarak vadelere bağlanmışsa da söz konusu protokole uyulmadığından maalesef icra takibine kaldığı yerden devam edilerek Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin tüm mal varlıklarına haciz işlemi uygulanmak zorunda kalınmıştır. Haciz işlemlerine başlanmadan önce Beşiktaş Kulübü’ne yapmış olduğumuz tüm başvuru ve görüşme taleplerinden olumlu bir sonuç alınamamıştır.

Borçlu Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş hakkında İstanbul 1’inci İcra Müdürlüğü’nden başlatılan icra takip miktarı faizler hariç 8 milyon 839 bin 602,42 USD’dir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.”

allah

 

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ’NDEN AÇIKLAMA

“28.12.2012 tarihli Özel Durum Açıklamamızda belirtildiği üzere, Şirketimiz ile Aktif Tanıtım ve Matbaa Hizm. Tic. Ltd. Şti. arasında sulh protokolü imzalanmış olup, Şirketimiz protokol gereği tüm yükümlülüklerini/ödemelerini eksiksiz olarak yerine getirmiştir. Ancak Aktif Tanıtım ve Matbaa Hizm. Tic. Ltd. Şti., protokolün ihlal edilmiş olduğunu öne sürerek alacakları ile ilgili olarak Şirketimiz aleyhine icra takibi başlatmıştır. Bunun üzerine Şirketimiz tarafından borçlu bulunmadığımızın tespiti amacıyla menfii tespit davası açılmıştır. Hukuki süreç devam etmekte olup, yargı kararının beklenmesinin gerektiği açıktır. Konu ile ilgili gelişmeler konusunda Kamuoyu bilgilendirilmeye devam edecektir. “

Yayınlanma Tarihi:12:03,