SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Emre’ye çok haksızlık ediliyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yıldız Sarayı’nda yapılan zirvede özellikle Anadolu kulüplerinin kaptanlarının, F.Bahçe Kaptanı’na büyük destek verdikleri öğrenildi

Güncellenme: 08:20, 14/04/2015
“Emre’ye çok haksızlık ediliyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'nde gerçekleşen zirvede Anadolu takımları adına konuşan kaptanların F.Bahçe Kaptanı Emre Belözoğlu için yaptığı açıklamalar gündemde öne çıkan diyalog oldu. İstanbul ve Anadolu'da çıkılan birçok maçta karşılaşma öncesi ve sonraları dahil olmak üzere tepkilere ve küfürlü tezahüratlara maruz kalan Emre kendi içindekileri söyleyemeden takım kaptanları derdine yetişti. Cumhurbaşkanı’nın bir önceki programının uzaması nedeniyle 1 saat rötarla başlayan sıkışık programda bir an önce konuya giren Kayseri Erciyesspor, Balıkesirspor ve Mersin İdman Yurdu takımlarının kaptanları başta olmak üzere dev zirvede Emre'nin saha içinde yaşadıkları ile ilgili olarak Erdoğan'a, “Sayın Cumhurbaşkanım, Emre Belözoğlu'na çok haksızlık ediyorlar” diyerek sözlerine başladılar.

İlhan Parlak (Kayseri Erciyes), Gökhan Ünal (Balıkesir) ve Servet Çetin (Mersin İY), “Türkiye'de özellikle de statlarımızda başta Emre'ye olmak üzere nefret tohumları atılıyor.

‘DÜZELTMEMİZ GEREK'

Emre aslında saha dışında çok sevilen bir insandır ancak saha içinde birçok kişiye antipatik geliyor. Bunun baş sebepleri arasında TV, gazete ve tribünlerde oluşan algı var. Bizler ve buradaki birçok kaptan Emre'yi yakından tanırız. Yapılan muameleyi kesinlikle hak etmiyor. Şimdilik bu yapılanlar Emre'ye olabilir ancak yarın bize de yapılır. Bugün Emre, yarın biz.”

Bu sözlerin ardından notlarını alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Evet toplumdaki algı bizim de en çok dikkatimizi çeken konu. Toplum algısı önemlidir. Üzerinde çalışacağız ve bunu düzeltmek zorundayız” değerlendirmesinde bulunduğu ifade edildi.

Emre’nin de bu uzun konuşmaların ardından “Benim yaşadıklarımı güzel anlattılar ve durumu özetlediler Cumhurbaşkanım” dediği öğrenildi.

Kıvanç: Fikir birliği yaptık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmede Ç.Rize'yi temsil eden kaptan Kıvanç Karakaş “Cumhurbaşkanımız bizden özellikle saha içinde ve dışında davranışlarımıza dikkat etmemizi istedi” dedi. Kıvanç zirvede yaşananları anlatan Kıvanç şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın söylediklerini dikkate alarak daha dikkatli olmaya çalışacağız. Görüşmede çoğunlukla hareketlerimizi düzeltmemiz gerektiğini de konuştuk. Herkesin ana fikri buydu. Üzerimize düşeni yapıp problemlerin üstesinden gelip çözmeye çalışacağız.”