SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Diego Ribas şoku sürüyor. Ödemeleri yapılmadığı için TFF’ye şikayette bulunan, kulübe de aynı yazıyı ileten Diego’nun bu yazının bir kopyasını da UEFA’ya geçtiği ve Fenerbahçe kulübüne de “Ödemeleri yapmazsanız sonuçlarına katlanırsınız’ ibaresini kullandığı öğrenildi.

Brezilyalı yıldız yönetime gönderdiği yazıda madde madde yaptığı uyarılarda, “Bundan sonraki muhattabınız UEFA ve FIFA olur. Ben UEFA’ya da aynı yazıyı geçtim. Alacaklarım ve sözleşme bitim tarihine kadar olan tüm haklarımı burada olmasam da alma hakkına sahibim. Yeni kurallar ortada. 2 aydır paramı geciktiriyorsunuz. Sözleşmemi karşılıksız feshederim. Sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsınız” dediği öğrenildi.

Bu arada Fenerbahçe, UEFA kanadında elini sağlam tutabilmek için geçtiğimiz cuma günü Diego Ribas’m alacaklarının önemli bir bölümü olan 500 bin Euro’yu yatırdığı ancak Brezilyalı yıldızın bu parayı ellemediği UEFA’dan gelecek haberi beklediği öğrenildi.

Diego’nun yaptığı bu davranışa yönetimde, “Artık yeter parasını ödeyelim gitsin. Bu adam bu kulüpte forma giymesin” diyenlerin olduğu hatta bazı yöneticilerin Mersin ve Bursa maçlarında kadroya alınmamasını istedikleri öğrenildi. Yöneticiler, “Fenerbahçe’yi UEFA’ya şikayet edip bize hakaret eden bu oyuncunun forma giymesi diğer oyunculara da saygısızlık olur. Ama bu olay burada bitmez. Biz de hukuksal anlamda girişimlerimizi yaptık. Fenerbahçe zarar görmeyecek ama kendisi çok büyük zarar görecek bu işten” dediler.

Habertürk

Yayınlanma Tarihi:11:09,