SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Sezon başından beri takıma uyum sağlayamayan ve Fenerbahçe ile para krizi yaşayan Diego’nun sezon sonunda Everton’a transfer olabileceği iddia edildi.

Sürmene'de silahlı saldırıyla karşı karşıya kalan Fenerbahçe, bu olayın şokunu yaşarken Brezilyalı futbolcu Diego Ribas'ın alacaklarının ödenmemesi sebebiyle TFF'ye başvurması sarı lacivertli camiayı şok etmişti.

Diego’nun bu hareketinin ardından babasının yaptığı “Diego’nun teknik ekiple sorunları var. Çok fazla süre alamıyor ve mutlu değil. Sezon sonunda Türkiye’den ayrılabilir” açıklaması, Brezilyalı futbolcunun ipleri kopardığı şeklinde yorumlandı.

Ülkesinin takımlarından Corinthians’ın yıldız futbolcu ile görüşmeye geçtiği iddia edilirken The Sun’ın haberine göre, 30 yaşındaki tecrübeli oyuncu için Everton devreye girdi. Daha önce de Brezilyalı futbolcuyu takip eden İngiliz ekibinin sezon sonunda transfer için adım atmaya hazırlanıyor.

Manchester City’nin Ross Barkley ile ilgilenmesi üzerine genç futbolcuyu yüksek bonservis bedeli ile satmak isteyen Everton, yerine Diego’yu transfer ederek önemli bir transfer hamlesi yapmayı planlıyor.

Yayınlanma Tarihi:14:19,