SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaşlı yıldızın sırrı ortaya çıktı!

Kartal’ın orta alandaki yıldızı, Avusturyalı profesör Heinrich Bergmüller’in önerisi ile 18 bin Euro’ya oksijen çadırı aldı. İdmanlardan sonra çadırda 2 saat uyuyan Veli Kavlak, vücudundaki toksinleri atarak enerji depoluyor

Güncellenme: 10:37, 13/04/2015
Beşiktaşlı yıldızın sırrı ortaya çıktı!

Beşiktaş'a transfer olduğu gün 201112 sezonundan bu yana gerek Carlos Carvalhal'in gerek Samet Aybaba'nın gerekse Slaven Bilic'in vazgeçilmezi olan Veli Kavlak'ın sırrı ortaya çıktı.

Bitmek bilmeyen bir enerji ile varını yoğunu sahaya koyan 26 yaşındaki yıldız, uzun bir süre önce Avusturya'nın önde gelen profesörlerinden Heinrich Bergmüller ile bir araya geldi.

Veli, özellikle Avrupa'nın ünlü kayakçılarına danışmanlık yapan Bergmüller'in tavsiyesi ile yüksek rakıma dayalı program ile çalışan oksijen çadırı aldı.

SÜREKLİ TEMAS HALİNDE

Avusturya Milli Takımı'nın kamplarına gittiğinde özel kan testlerinden geçen Kavlak, profesörün önerisi sonrası 18 bin Euro'luk çadırı Türkiye'ye getirtti. İdmanlardan sonra evinde bulunan bu çadırda 2 saat uyuyarak vücudundaki toksinleri atan Veli Kavlak'ın, bu sayede enerji depoladığı öğrenildi. Yıldız futbolcunun, Avusturya Milli Takımı ile de çalışan profesör Bergmüller'le sürekli temas halinde olduğu ve özel çalışmaları hakkında bilgi verdiği ifade edildi.

OKSİJEN ÇADIRI NEDİR?

Genellikle solunum hastalarının tedavisinde kullanılan oksijen çadırı, hava geçirmeyen bir dokudan veya plastikten oluşur. Kişiyi normal havadan ayırıp saf oksijen veya karbojen etkisi altında bulundurmaya yarayan kabin şeklinde ve içinde yatak bulunan cihazdır. Veli Kavlak, Profesör Heinrich Bergmüller'e kendi ismi yazılı Beşiktaş forması hediye etti. 4 sezondur Beşiktaş forması giyen Veli, toplamda 144 maça çıktı.

1065118_64a0b54fada03c87ead9c3ba65e2f09a

Habertürk