SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güvenliğe kafa attı, kapının önüne konuldu!

Bayer Leverkusen, Almanya Kupası karşılaşmasında güvenlik görevlilerine saldıran Bosna Hersekli futbolcusu Spahic'i takımdan gönderdi.

Güncellenme: 21:13, 12/04/2015
Güvenliğe kafa attı, kapının önüne konuldu!

Futbolcu güvenliğe kafa attı paylaşan: AMKSpor

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayer Leverkusen, Bayern Münih ile oynadıkları Almanya Kupası maçında güvenlik görevlilerinden birine kafa atan Bosna Hersekli savunma oyuncusu Emir Spahic’in sözleşmesini feshetti.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Bayer Leverkusen yönetimi, 34 yaşındaki Spahic’in 2015-16 sezonu sonunda bitecek sözleşmesini, karşılıklı anlaşarak feshetme kararı aldı.

Bayer Leverkusen Üst Yöneticisi Michael Schade, kamera kayıtlarının yaşananları açıkça ortaya koyduğunu belirterek, “Şoke olduk ve çok üzüldük. Konuyu Emir ile görüştük ve dostane bir çözüm bulduk. Emir yaptıklarından dolayı pişman. Ona kariyerinin devamında iyi şanslar diliyoruz” yorumunu yaptı.

Spahic ise Bayer Leverkusen’in bir parçası olduğu için gurur duyduğunu dile getirerek, “Yaptıklarım için pişmanım. Davranışlarımdan ötürü güvenlik görevlileri ve ailelerinden özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

Spahic, Bayern Münih’e penaltı atışları sonucunda yenildikleri Almanya Kupası çeyrek final maçının ardından güvenlik görevlileriyle kavga etmiş, bir görevliye de kafa atmıştı. Olay sonrası savcılık soruşturma başlatmıştı.