SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ

Fenerbahçe’de Diego Ribas depremi sürüyor. Bu zor süreçte alacaklarının gecikmesini gerekçe göstererek TFF’ye başvuran sambacıya yol gözüktü.

Menajeri çağrılan Diego ile sezon sonunda kesin olarak yollar ayrılacak. Çünkü olayın perde arakasında çok daha ilginç gelişmeler var. İki aylık alacağı nedeniyle federasyona giden Brezilyalı’nın, kulübe birkaç ay önce de ihtarname çektiği ve sarı-lacivertli yönetimin alacaklarını ödediği öğrenildi.

Diego, geçen hafta alacakları ödenmediği gerekçesiyle kulübe 2. kez ihtar gönderdi. Bunun üzerine Başkan Aziz Yıldırım “10 gün bekle, ödemeni yapacağım” sözünü verdi. Ancak Diego bu süreyi beklemeyerek TFF’ye başvurdu ve olay basına yansıdı. 

Başkanın ricasını dahi çiğneyerek tepki toplayan sambacının mutsuz olduğu ve bonservissiz ayrılmak için böyle bir yolu denediği belirtildi. Geldiğinden beri Süper Lig’de bir golü bile bulunmayan Diego ile Brezilya kulüplerinin ilgilendiği, ancak onların da bonservis bedeli ödemeye yanaşmadığı bildiriliyor.

Yönetim ise bu şok gelişme karşısında Diego’nun menajerini hemen İstanbul’a çağırdı. Sezon sonu gönderilecek olan sambacıya, bu hareketi nedeniyle takım arkadaşları cephe aldı. Dünkü idmanda kimse Diego ile konuşmadı.