SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da dertler sona eriyor

Galatasaray, Semih'in sahada olduğu 13 lig maçından 10 gol yerken, yıldız oyuncu yokken 12 maçta 22 gol yedi. Neyse ki Semih iyileşti ve Trabzon'da forma giyecek. Savunmadaki dertler de sona erecek.

Güncellenme: 11:26, 11/04/2015
Galatasaray’da dertler sona eriyor

AMK GAZETE / Bahadır ÇOKİŞLER

SARI-KIRMIZILI takımın savunmadaki sigortası Semih Kaya, devre arasında sakatlanmıştı. Antalya kampında oynanan hazırlık maçında darbe alan Semih, o tarihten bu yana sadece 45 dakika forma giyebildi. 3 Mart’taki Manisaspor mücadelesinde ter döken Semih, sahalara dönmek için acele edince süreç uzadı. Hem Hamza Hamzaoğlu hem de taraftarlar yokluğunda onu çok aradı. Semih’in takıma olan katkısını rakamlar da ispatlıyor.  Galatasaray, Semih’in forma giydiği 13 lig maçında 10 gol yerken, yıldız oyuncu yokken 13 maçta 22 gol yedi.

1 GOL FARK EDİYOR

Bu sezon ligde sadece 6 maçta kalesini gole kapayan Aslan’da, bu maçların 5’inde Semih sahadaydı. Deneyimli stoper olmadan maç başına 1.69 gol yiyen Cimbom, Semih ile bu rakamı 0.76’ya kadar indiriyor. Bu da neredeyse 1 gol yemek oluyor. Neyse ki Semih iyileşti ve Trabzon’da formaya giyecek. Savunmadaki dertler de sona erecek. Dün A Takım’ın U-21 Takım’ı 5-0 yendiği hazırlık maçının tamamında oynayan başarılı futbolcu, eskisi gibi sapasağlam göründü, Florya’da yüzler güldü.