SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal’dan ikinci Avrupa çıkarması

Trabzonspor'da yeni sezon hazırlık kampına kadar tüm transferleri takımda görmek isteyen teknik direktör Ersun Yanal, ikinci kez Avrupa seferine çıktı.

Güncellenme: 13:55, 11/04/2015
Ersun Yanal’dan ikinci Avrupa çıkarması

Devre arasında takıma 4 takviye yaptıran ve yeni sezon öncesinde gönderilecek futbolcuların listesini hemen hemen hazırlayan Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, “Benim takımım” diyebileceği bir ekip yaratmak için yaklaşık bir aylık aradan sonra yine Avrupa yollarına düştü.

Liglerin ertelenmesini fırsat bilen ve hafta sonunda İtalya ve Almanya’da oynanacak karşılaşmaları izlemeyi planlayan Yanal’ın hedefinde hem yabancı hem de gurbetçi oyuncular var.

İtalya’da Cagliari’nin Erkan Zengin’in de milli takımdan arkadaşı olan İsveçli oyuncusu Albin Ekdal’ı, ardından Almanya’da Mainz’in gurbetçi oyuncusu Yunus Mallı’yı izleyecek olan Ersun Yanal’ın listesinde Hannover’den Kenan Karaman ve Werder Bremenli Junuzoviç’in bulunduğu da vurgulandı.

YÖNETİME ‘TEKİRDAĞ’ TEPKİSİ

Bu arada Trabzonspor yönetiminin, görev süresiyle ilgili yerel mahkemenin kararını onaylayan Yargıtay’a, karar düzeltme itirazını Tekirdağ’dan yapması tepki çekti. Yönetimin, Tekirdağ’dan yaptığı karar düzeltme başvurusunun postayla Trabzon’a gönderileceği, burada mahkemenin davacılardan karar düzeltme talebiyle ilgili görüş aldıktan sonra dosyanın yeniden Yargıtay’a gönderileceği belirtildi.

Trabzonspor yönetiminin, zaman kazanmak için karar düzeltme başvurusunu postayla Tekirdağ’dan yapmasına camiadan tepki gösterildi. Taka Gazetesi, “Trabzonspor yönetimi Yargıtay sürecini uzatmak için kulağı tersinden tutuyor”, Kuzey Ekspres Gazetesi, “1 hafta süre kazanmak için”, Günebakış Gazetesi, “Tekirdağ ayıbı. Trabzonspor yönetimi sandığa gitmemek için her yolu deniyor” ifadeleriyle yönetimin tutumunu eleştirdi.