SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tekvando Milli Takımı, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılım puanı veren Ukrayna Açık Turnuvası’nda mücadele edecek.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, Kharkiv kentinde yarın başlayacak ve iki gün sürecek turnuvaya Türkiye’den 15 milli sporcu katılacak.

Olimpik Kategori Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda bayanlar ve erkeklerde takım halinde şampiyonluğa ulaşan milli sporcular, Ukrayna’dan da en iyi sonuçlarla dönmeyi amaçlıyor.

Ukrayna Açık Tekvando Turnuvası’da, Türkiye’yi temsil edecek sporcular şöyle:

Erkekler: Servet Tazegül (68 kilo), Berkay Akyol (68 kilo), Yunus Sarı (80 kilo), Serdar Yüksel (87 kilo), Muhammet Talha Sarı (87 kilo), Ali Sarı (+87 kilo)

Kadınlar: Rukiye Yıldırım (49 kilo), Hatice Kübra Yangın (53 kilo), Dürdane Altunel (57 kilo), İrem Yaman (62 kilo), Nur Tatar (67 kilo), Cansel Deniz (73 kilo), Sude Bulut (73 kilo), Furkan Asena Aydın (73 kilo), Nafia Kuş (+73 kilo)

“MÜCADELEMİZ OLİMPİYATLAR İÇİN”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, tüm çalışmalarını 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda başarılı olmak üzerine yaptıklarını belirtti.

Şahin, olimpiyatlar yolunda çok yoğun bir dönemden geçtiklerini ifade ederek, “Dünyadaki tüm sporcular gibi bizim sporcularımız da sürekli puan turnuvalarına katılıyor. 2015 yılına çok iyi bir giriş yaptık ve katıldığımız her organizasyondan başarılarla döndük. Ukrayna’da da başarılı grafiğimizi devam ettireceğimize inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.