SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Demba Ba’daki düşüşün sırrı

Beşiktaş'ın 2 aydır ödeme yapmadığı Senagalli golcü Demba Ba'nın morali sıfırın altında. Bir dönem tesislerden çıkmayan yıldız forvet, şimdilerde idman başlarken gelip, biter bitmez gidiyor. Hal böyle olunca da gözler eski Demba Ba'yı arıyor.

Güncellenme: 08:53, 10/04/2015
İşte Demba Ba’daki düşüşün sırrı

SAFA CAN KONUKSEVER / AMK SPOR ÖZEL

Beşiktaş’ta harika başlayan Demba Ba dönemi hayal kırıklığı ile sürüyor.

Geldiği ilk dönemde taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bırakan, siyah beyazlı taraftarların adına besteler yaptığı Senegalli, son dönemde ise performansındaki düşüş ile konuşuluyor.

Duran topların dışındaki son golünü Şubat ayında kaydeden, bununla birlikte Beşiktaş’ın zürveden koğuş sürecinde bitik görüntüsüyle dikkatleti çeken futbolcunun derdinin parasal sıkıntılar olduğu ortaya çıktı. Demba Ba’nın iki aydır parasını alamadığı ortaya çıktı.

Ne maç başı ücretlerini ne de aylık taksitlerini alabilen Ba adeta futbola küstü. Yıldız oyuncunun en büyük üzüntüsü, sezon başında kendisine verilen sözlerin tutulmaması. Senegalli futboluyu yakından tanıyanlar da bu durumun farkında. İlk dönemlerde tesislerden çıkmayan, idmanlara erken gelip önce salonda spor yapan, antrenman sonrası ise sahada şut ve penaltı çalışan Demba Ba, şimdilerde tamamen değişti. Tesise idmanın başlamasından 5 dakika önce gelen Ba, çalışma bitiminde ise hemen evine gidiyor.