SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolcu güvenliğe kafa attı

Almanya Kupası'nda Bayern Münih'in Bayer Leverkusen'i penaltı atışları sonucunda elediği çeyrek final maçı sonrası saha içinde inanılmaz bir kavganın yaşandığı ortaya çıktı.

Güncellenme: 13:37, 10/04/2015
Futbolcu güvenliğe kafa attı

Futbolcu güvenliğe kafa attı paylaşan: AMKSpor

Leverkusen’in stadı Bay Arena’daki maçtan sonra basına sızan görüntülerde Boşnak futbolcu Emir Spahic’in, güvenlik görevlileri ile kavga ettiği görülüyor. Spahic’in kafa attığı bir güvenlik görevlisinin 34 yaşındaki oyuncuya dava açacağı öğrenildi. Diğer güvenlik görevlileri dakikalarca süren kavgayı yatıştırmak için büyük çaba sarf ederken olay hakkında savcılık soruşturma başlattı.

LEVERKUSEN KULÜBÜ: BİZ DE CEZALANDIRACAĞIZ

Bayer Leverkusen CEO’su Michael Schade konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Polis, savcılığa bulguları devretti. Soruşturma boyunca kulüp olarak olayın aydınlatılması için elimizden geleni yapacağız. Araştırmanın sonunda biz de kendi içimizde bir yaptırım uygulayacağız” diye konuştu.

Almanya Futbol Federasyonu tarafından da cezalandırılması gündeme gelen Emir Spahic, Leverkusen’de sezonun en formda futbolcuları arasında yer alıyor. 34 yaşındaki savunma oyuncusu, bu sezon 36 resmi maçta forma giyerken, 1 gol kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:09:06,