SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE / Bahadır ÇOKİŞLER

Yakın çevresine içini döken Ünal Aysal’ın, “Ben Galatasaray için canımı ortaya koydum. Ama bazı üyeler canımı almaya kalkıştı. Bu yüzden aday olmayı kesinlikle düşünmüyorum” dediği öğrenildi.

SARI-KIRMIZILI kulübün en önemli gündem maddelerinden biri, 23 Mayıs’ta yapılacak başkanlık seçimi… Duygun Yarsuvat’ın ardından koltuğa kimin oturacağı merakla bekleniyor. Camiadan birçok kişinin ismi adaylık için geçiyor. Adnan Öztürk ve Dursun Özbek,  göreve resmen talip olduklarını ilk açıklayan isimler oldular. Ancak kongreye kadar köprünün altından çok sular akabileceği söyleniyor. Özellikle taraftarlar, çok sevdikleri Ünal Aysal’ı tekrar başkan görmek istiyor. Bu konuda son olarak sosyal medye üzerinden bir imza kampanyası bile başlatıldı. Fakat kara haber tez duyuldu.

İBRA EDİLDİ AMA…

Ünal Aysal’ın, 23 Mayıs’taki kongrede kesinlikle başkan adayı olmayacağı öğrenildi. Döneminde kazanılan birçok başarıya rağmen bazı üyeler tarafından ağır eleştirilen Aysal’ın hala kırgın olduğu ve bu kararı aldığı belirtildi. Efsane başkan, mali kongrede idari ve mali açıdan ibra edilmesine rağmen fikrini değiştirmedi. Yakın çevresine içini döken Aysal’ın, “Ben Galatasaray için canımı ortaya koydum. Ama bazı üyeler canımı almaya kalkıştı. Bu yüzden aday olmayı kesinlikle düşünmüyorum” dediği ifade ediliyor.