SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübün mayıs ayında yapılacak genel kurulundaki başkanlık seçimini bir yarış olarak nitelemediğini, seçimden çok dördüncü yıldıza daha fazla odaklandıklarını söyledi.

Kuruluşunun 40. yılını kutlayan Türk Kalp Vakfı tarafından Kalp Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Barbaros Point Hotel’de düzenlenen “İyi Kalpli Ol” fair-play ödül töreni öncesi konuşan Özbek, başkanlık seçiminin tüzük gereği belirlenen tarihte yapılacağını anlatarak, “Başkanlık seçimi, Galatasaray’ın kaçınılmazı. Başkanlık seçimi mi, dördüncü yıldız mı derseniz, sanki dördüncü yıldıza daha fazla odaklandık” diye konuştu.

Galatasaray Kulübü’nün mayıs ayında yapılacak genel kurulundaki başkanlık seçimini bir yarış olarak nitelemediğini vurgulayan Özbek, şunları söyledi:

“Başkanlık yarışını, aile içinde bir görev devri olarak görüyorum. Halbuki ligdeki yarış, gerçek anlamda bir sportif yarış. Galatasaray’ın şampiyonluk, dördüncü yıldızı takma iddiası var. Camiaya gönül veren insanların beklediği bir başarı var. Şu anda bizi daha çok heyecanlandıran bu dördüncü yıldızla ilgili yapılan yarış. Orada da iyi gidiyoruz. Yönetim olarak kenetlendik. Bu kenetlenmeye bağlı olarak da başarıya ulaşacağımızı ümit ediyorum. Çok inanmış vaziyetteyiz, başarı da gelecektir.”

“BAŞKANIN BANA KATKISI ÇOK BÜYÜK”

Özbek, seçimde Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat’ın kendisine destek vereceğine yönelik açıklamalarıyla ilgili bir soruyu ise şu ifadelerle yanıtladı:

“Duygun başkanla aynı yönetimde 6 aydan bu yana çalışıyoruz. Çok müstesna bir yardımlaşma, aramızda ağabey kardeş ilişkisi var. Başkanın bana katkısı çok büyük. Ben mümkün olduğu kadar yönetimde aldığım görevin üstesinden gelmeye çalışıyorum. Güzel bir işbirliğimiz var, kendisi bana destek vereceğini söyledi. Bu, beni ziyadesiyle memnun etti. Duygun ağabey önemli birisi, Galatasaray başkanı olması kadar camiamızda da çok önemli birisi. Bu manada onun desteği benim için çok önemli. Gururlandım.”